Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon Grzegorz Wajda

Starcie gigantów bez Szczęsnego? Buffon może zastąpić Polaka

Juventus FC zmierzy się dzisiaj wieczorem na wyjeździe z FC Barceloną w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przed tym starciem trener Starej Damy dał do zrozumienia, że w wyjściowym składzie może pojawić się Gigi Buffon. Tym samym Wojciech Szczęsny może być oszczędzany na starcie ligowe z Genoą CFC. Ponadto szkoleniowiec drużyny z Serie A przekonywał, że jego zespół w konfrontacji na Camp Nou nie ma nic do stracenia.

FC Barcelona z Juventusem FC zmierzy się w boju, którego stawką jest zwycięstwo w grupie G. Warto podkreślić, że nie tylko rozstawienie przed losowaniem 1/8 finału jest ważne dla obu drużyn, ale też to, aby wzbogacić się z ekonomicznego punktu widzenia, bo zwycięstwo w grupie premiowane jest trzema milionami euro, którymi w czasach pandemii z pewnością żaden klub nie pogardzi.

Wielce prawdopodobne jest natomiast to, że w konfrontacji gigantów zabraknie w szeregach włoskiej ekipy polskiego bramkarza. Po derbach z Torino FC sporo pochlebnych opinii na temat swojej postawy zebrał Wojciech Szczęsny, który wyróżnił się kilkoma interwencjami między słupkami swojej bramki. Wygląda jednak na to, że dzisiaj reprezentant Polski będzie mógł trochę odpocząć.

– Gigi jest już w pełni zdrowy i gotowy do gry. Może zagrać przeciwko Barcelonie, bo zasługuje na to, aby zagrać w tak wyjątkowym spotkaniu – przekonywał Andrea Pirlo w trakcie konferencji prasowej.

Duma Katalonii do swojej batalii podejdzie po przegranym boju z Cadiz CF w lidze hiszpańskiej. Chociaż nie milkną głosy, że team Ronalda Koemana jest w kryzysie, to nie zgadza się z tą tezą szkoleniowiec Bianconerich.

– Nie wierzę w kryzys Barcelony, bo to świetna drużyna, poznająca cały czas pomysły trenera. Czeka nas starcie ze świetnym zespołem. Czeka nas na pewno trudny mecz, w którym możemy cierpieć. Wiemy jednak też, że pojawią się szanse, które będziemy musieli wykorzystać – kontynuował Pirlo.

– Naszym celem jest otwarta gra, nie mamy nic do stracenia. Jesteśmy świadomi błędów wykonanych w pierwszych spotkaniu z Barcą, ale wiemy też, co w tym meczu nam się udawało. Do spotkania podchodzimy ze spokojem, zdając sobie sprawę z tego, że wszystko może się zdarzyć – przekonywał trener Juve.

Komentarze