Stanowcza reakcja UEFY ws. Marciniaka. Może stracić finał LM

Przegląd Sportowy uzyskał komentarz UEFY ws. Szymona Marciniaka. Federacja odniosła się do pisma dotyczącego polskiego arbitra skonstruowanego przez antyrasistowskie stowarzyszenie "Nigdy Więcej".

Szymon Marciniak
PressFocus Na zdjęciu: Szymon Marciniak
  • Szymon Marciniak wziął udział w imprezie biznesowej zorganizowanej przez Sławomira Mentzena
  • Stowarzyszenie “Nigdy Więcej” zaapelowało do Szymona Marciniaka o zdystansowanie się od działań skrajnie prawicowych
  • Przegląd Sportowy uzyskał komentarz UEFY w tej sprawie

UEFA niezadowolona. Domaga się od Szymona Marciniaka szybkich wyjaśnień

Szymon Marciniak wziął udział w imprezie biznesowej “Everest” zorganizowanej przez Sławomira Mentzena. Obecny lider Konfederacji niegdyś zasłynął z kontrowersyjnego hasła „Stoimy przeciwko Żydom, gejom, aborcji, podatkom i Unii Europejskiej”. Między innymi z tego powodu wynikła afera.

Właśnie relacje Marciniaka z Mentzenem nie spodobały się stowarzyszeniu antyrasistowskiemu „NIGDY WIĘCEJ”, które poprosiło UEFĘ o interwencję w tej sprawie. Ponoć polskiemu arbitrowi grozi nawet odsunięcie od finału Ligi Mistrzów.

– Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym związkiem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje – powiedział Rafał Pankowski, współzałożyciel Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”.

– UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień. UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzi się (wartościami) promowanymi przez wspomnianą grupę i traktuje te doniesienia bardzo poważnie. Kolejne oświadczenie zostanie wydane jutro, po zapoznaniu się ze wszystkimi dowodami – przekazała federacja dla Przeglądu Sportowego.

Komentarze