Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Ronaldo: Triumf w LM nie jest naszą obsesją

Cristian Ronaldo w rozmowie z La Gazzetta dello Sport dał do zrozumienia, że jest zadowolony ze swojej postawy w pierwszym sezonie w barwach Juventusu FC. Portugalczyk jednocześnie wyraził przekonanie, że prędzej czy później Juve wygra Ligę Mistrzów.

Czytaj dalej…

– Nie było mi łatwo opuścić Real Madryt po tak długim czasie i przybyć do innej ligi, jak Serie A, z nowymi kolegami z drużyny, będąc w wieku 33 lat – mówił Ronaldo w rozmowie z dziennikarzem popularnego włoskiego dziennika sportowego.

– Dlatego uważam, że miałem najlepszy sezon. Wygrałem scudetto i Superpuchar Włoch w Juve, potem Ligę Narodów UEFA z reprezentacją Portugalii, więc to trzy trofea w ciągu zaledwie jednego roku – dodał zawodnik.

Ronaldo został też zapytany o temat elitarnych rozgrywek. – Spróbujemy wygrać Ligę Mistrzów, ale jesteśmy świadomi, że to niezwykle trudne rozgrywki. Juventus jest mocny, ale inne zespoły są również zbudowane, aby wygrać: Real Madryt, FC Barcelona i Manchester City – wyliczał Portugalczyk.

– Wygrać rozgrywki może tylko jedna drużyna. Mam nadzieję, że będzie to Juventus. W każdym razie zwycięstwo w tych rozgrywkach nie jest naszą obsesją. Jestem spokojny, bo wiem, jak pracujemy każdego dnia. Wiemy, że prędzej, czy później Juventus wygra te rozgrywki, jeśli nie w najbliższym sezonie, to w następnym – dodał Ronaldo.

Zawodnik zabrał też głos na temat ewentualnego kolejnego triumfu w plebiscycie Złotej Piłki. – Nie wiem, czy będę miał szóstą Złotą Piłkę, ale najważniejsze jest to, że moja kariera podąża w dobrym kierunku. Przeniesienie do Juventusu dało mi nową motywację, ponieważ potrzebowałem zmiany, ale ostatnie triumfy nie zahamowały mojego głodu sukcesu. Chcę wygrywać kolejne trofea – skwitował Ronaldo.


Komentarze