Julian Nagelsmann zdecydował. Obrońca rozpocznie hit na ławce

Joao Cancelo zaczyna być coraz bardziej niezadowolony ze swojej sytuacji w Bayernie Monachium. Florian Plettenberg przekazał, że Julian Nagelsmann podjął decyzję o pozostawieniu Portugalczyka na ławce na mecz z PSG. Decyzja nie spodobała się obrońcy.

Joao Cancelo (z prawej)
Pressfocus Na zdjęciu: Joao Cancelo (z prawej)
  • Joao Cancelo stracił ostatnio miejsce w wyjściowym składzie Bayernu Monachium
  • Julian Nagelsmann gra nowym ustawieniem, na czym traci Portugalczyk
  • Cancelo ma rozpocząć na ławce także mecz rewanżowy z PSG

Zmiana systemu gry Bayernu problemem Joao Cancelo

Joao Cancelo zanotował mocne wejście do Bayernu Monachium i w sześciu spotkaniach zaliczył dwie asysty. Julian Nagelsmann w ostatnich meczach zmienił jednak nieco system gry, na czym traci Portugalczyk. W rywalizacji z Unionem Berlin wszedł on na końcówkę, a mecz ze Stuttgartem przesiedział na ławce rezerwowych. 

Według Floriana Plettenberga z redakcji Sky Sports Deutschland trener Bawarczyków zdecydował, że Joao Cancelo rozpocznie mecz rewanżowy z Paris-Saint Germain na ławce rezerwowych. Szkoleniowiec woli korzystać obecnie z ustawienia z trzema środkowymi obrońcami i dwoma wahadłami. Tam pierwszeństwo gry mają Kingsley Coman i Alphonso Davies.

Decyzja szkoleniowca miała wywołać frustrację zawodnika, który w przeszłości wielokrotnie wdawał się w konflikty z kolegami z zespołu, czy członkami sztabu szkoleniowego. Na razie Portugalczyk akceptuje mniejszą rolę w drużynie, jednak wkrótce może się to zmienić.

Czytaj dalej: Frustracja gwiazdy rośnie. Nie gra mimo zmiany klubu

Komentarze