Pochettino: Druga połowa była fantastyczna

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Tottenham Hotspur wygrał u siebie z Borussią Dortmund 3:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mauricio Pochettino, menedżer Kogutów, powiedział, że jego podopieczni nabrali pewności siebie po wyjściu na prowadzenie.

Czytaj dalej…

– To była fantastyczna druga połowa. Pierwsza była trudna. Ciężko nam się grało od samego początku. Trudno było nam znaleźć dobre pozycje na boisku – powiedział Pochettino w rozmowie z BT Sport.

– Kiedy byliśmy w posiadaniu piłki, to mieliśmy problemy z grą w naszym stylu. Drużyna poczuła się komfortowo po strzeleniu gola. Potem graliśmy już ze znacznie większą pewnością siebie – dodał Argentyńczyk.

– W pierwszej połowie graliśmy trochę nerwowo. Brakowało nam pewności siebie. Druga połowa była jednak bardzo dobra. W przerwie porozmawialiśmy o naszym ustawieniu w defensywie i dokonaliśmy kilku zmian. Czasem to działa, innym razem nie. Chciałem podjąć najlepszą decyzję, abyśmy zagrali jak najlepiej. To był fantastyczny mecz – ocenił.

– Gra w tych rozgrywkach przeciwko tak dobrej drużynie jak Borussia Dortmund zawsze jest bardzo trudna. Przed nami jeszcze praca do wykonania w rewanżu – stwierdził.

Komentarze