Pioli z odważną deklaracją. “Możemy iśc na całość”

AC Milan o awans do 1/2 finału Ligi Mistrzów będzie mierzył się z SSC Napoli. Przemyśleniami na temat losowania par w 1/4 finału elitarnych rozgrywek podzielił się Stefano Pioli.

Stefano Pioli
fot. PressFocus Na zdjęciu: Stefano Pioli
  • W ćwierćfinale Ligi Mistrzów dojdzie do bitwy z udziałem dwóch ekip z Serie A
  • O awans do 1/3 finału powalczą AC Milan i SSC Napoli
  • Szkoleniowiec Rossonerich skomentował wylosowanie lidera ligi włoskiej

Stefano Pioli ujawnił cel mistrzów Włoch

AC Milan we włoskiej bitwie będzie mierzył się z SSC Napoli w kwietniowych spotkaniach ćwierćfinałowych. Tym samym wszystko wskazuje na to, że ustępujący mistrz Serie A zmierzy się z kolejną najlepszą ekipą w lidze włoskiej. Z kolei trener Stefano Pioli przekonywał, że przed jego zespołem bardzo trudne wyzwanie w Champions League.

– Mieliśmy trening, kiedy odbyło się losowanie. Każda drużyna byłaby bardzo trudnym, skomplikowanym, stymulującym i motywującym przeciwnikiem. Znaleźliśmy się w tym miejscu dzięki motywacji i ambicjom. Chcemy awansować dalej – powiedział szkoleniowiec Rossonerich cytowany przez Football Italia.

– Jesteśmy w ćwierćfinale, jesteśmy Milanem i chcemy grac dalej. Napoli jest mocne, radzi sobie lepiej od nas w lidze, ale Liga Mistrzów to Liga Mistrzów, a Milan to Milan – kontynuował Pioli.

Szkoleniowiec mediolańskiej ekipy wyraża jednocześnie przekonanie, że jego zespół stać na awans do finału elitarnych rozgrywek.

Liga Mistrzów to cel, musimy myśleć, że możemy iść na całość. Dlaczego mamy myśleć, że nie powinno nam się udać? Graliśmy na wysokim poziomie. Na razie jednak najważniejsze jest zdobywanie punktów w Serie A – powiedział trener Milanu.

Czytaj więcej: “To nie było dobre losowanie dla Napoli”

Komentarze