Newcastle wraca do LM. Rozpoczęło od… złamania reguł UEFA

Newcastle dzięki niezwykle udanemu sezonowi 2022/23 zagra w Lidze Mistrzów. Już we wtorek Sroki zmierzą się z Milanem na San Siro. Jednak powrót do elity rozpoczął się z pewnymi problemami.

Eddie Howe
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Eddie Howe
  • Newcastle po ponad 20 latach rozegra kolejny mecz w Lidze Mistrzów
  • We wtorek o 18:45 na San Siro Sroki spotkają się z Milanem
  • Ekipa z Anglii rozpoczęła powrót do LM od problemów, które mogą wywołać reakcję UEFA

Liga Mistrzów. Newcastle uniknie kary za złamanie zasad UEFA?

Newcastle i Liga Mistrzów znowu są w dobrych stosunkach. Sroki swój ostatni mecz w elitarnych rozgrywkach rozegrały 19 marca 2003 roku – na własnym stadionie uległy FC Barcelonie. Teraz The Magpies z powrotem meldują się wśród najlepszych, a pierwszym rywalem będzie AC Milan.

Niestety, powrót do Champions League rozpoczął się od… złamania zasad UEFA. Samolot Newcastle wystartował z opóźnieniem o godzinę i 20 minut przekraczającym reguły ustalone przed europejską federację. Powodem takiej sytuacji były niekorzystne warunki powodowe panujące we Włoszech.

Późny wylot spowodował, że Eddie Howe pojawił się na poniedziałkowej konferencji prasowej o 21:00, chociaż powinien zrobić to maksymalnie do 20:00. Na razie nie sposób przewidzieć, czy UEFA postanowi w jakikolwiek sposób ukarać Newcastle czy poprzestanie wyłącznie na ostrzeżeniu.

Komentarze