LM: Hat trick Kahveciego nie powstrzymał RB Lipsk

Joao Felix

Basaksehir przegrał z RB Lipsk 3:4 (1:2) w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie było bardzo emocjonujące i do końca trzymało w napięciu. Hat tricka skompletował Kahveci. Byki dzięki trzem punktom zrobiły duży krok w kontekście awansu do fazy pucharowej Champions League.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszą drużyną byli goście. Piłkarze RB Lipsk stwarzali sobie wiele sytuacji bramkowych, nie dziwi więc fakt, że w 26. minucie objęli prowadzenie. Wtedy to na na uderzenie zdecydował się Marcel Sabitzer. Piłka jednak odbiła się od Yussufa Poulsena i wylądowała w bramce, a gol został zapisany Duńczykowi.

W 43. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Z piłką w pole karne wbiegł Forsberg. Szwed zauważył lepiej ustawionego kolegę po drugiej stronie i skierował do niego futbolówkę. Nordi Mukiele zdecydował się na płaski strzał po dłuższym słupku i po chwili mógł cieszyć się z bramki na 0:2.

Gospodarze złapali kontakt w doliczanym czasie gry pierwszej połowy. Basaksehir miał wtedy rzut rożny. Do piłki podszedł Visca który zdecydował się na płaskie podanie przed pole karne. Stamtąd bardzo precyzyjnie precyzyjnie uderzył Kahveci, zdobywając bramkę do szatni.

W drugiej połowie mecz stał się już znacznie bardziej wyrównany. W 66. minucie goście ponownie podwyższyli prowadzenie. Wtedy to Dani Olmo otrzymał dobre podanie od Angelino i znalazł się w bardzo dobrej pozycji. Hiszpan strzałem w lewy dolny róg bramki zdobył trzecią bramkę dla RB Lipsk.

Gospodarze nie zawiesili broni. W 72. minucie Kahveci otrzymał piłkę od Demba Ba. Zszedł z nią nieco do środka i oddał precyzyjny strzał w kierunku lewego słupka. Gulacsi nie sięgnął piłki, a Basaksehir ponownie złapał kontakt.

Pod koniec meczu, w 85. minucie gospodarze cieszyli się z wyrównania. Basaksehir wykonywał wtedy rzut wolny z bliskiej odległości. Do futbolówki podszedł strzelec dwóch bramek – Kahveci. Zdecydował się na strzał nad murem a uderzona piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Turek wyrównując skompletował hat tricka.

Byki rzuciły się do ataku, aby nie dopuścił do utraty punktów z niżej notowanym zespołem. W 92. minucie Poulsen zagrał do Sorlotha. Norweg oddał strzał zza pola karnego w środek bramki i ustalił wynik meczu na 3:4. Bramkarz Basaksehiru mógł zdecydowanie lepiej zachować się przy tym strzale. RB Lipsk zrobił duży krok w kontekście awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.