LM: Tottenham gromi Serbów

Harry Kane

Tottenham Hotpsur w końcu stanął na wysokości zadania. We wtorkowy wieczór efektownie 5:0 pokonał u siebie Crvenę Zvezdę Belgrad, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Spotkanie w Londynie świetnie ułożyło się dla Tottenhamu, który już po kilkunastu minutach prowadził 2:0. W dziewiątej minucie wynik spotkania otworzył Harry Kane, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Erika Lameli z rzutu rożnego.

Siedem minut później na 2:0 podwyższył Son Heung-Min, który niepilnowany w polu karnym trafił do siatki po kolejnym bardzo dobrym dograniu Lameli. Podopieczni Mauricio Pochettino nie zamierzali na tym poprzestawać. W 44. minucie zdobyli trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Son, który tym razem wykorzystał podanie Tanguya NDombele.

W 57. minucie padła czwarta bramka dla Tottenhamu. Do dwóch asyst bramkę dołożył Lamela, który pokonał bramkarza rywali świetnym strzałem z jedenastu metrów po podaniu Serge’a Auriera. W 72. minucie swojego drugiego gola zdobył także Kane, który pokonał bramkarze Crvenej Zvezdy precyzyjnym strzałem w długi róg z lewej strony pola karnego. Wynik 5:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Tottenham Hotspur – Crvena Zvezda Belgrad 5:0 (3:0)