LM: Pechowa porażka Atalanty

Puchar Ligi Mistrzów

Drugiej porażki w fazie grupowej Ligi Mistrzów doznała we wtorek Atalanta Bergamo, która na własnym stadionie pechowo przegrała 1:2 z Szachtarem Donieck.

W 14. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Atalanty za faul na Iliciciu. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać sam poszkodowany, którego uderzenie świetnie wybronił Pjatow.

W 28. minucie gospodarze objęli jednak prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Hansa Hateboera z prawej strony boiska, celnym uderzeniem głową popisał się Duvan Zapata.

Szachtar doprowadził jednak do wyrównania cztery minuty przed przerwą. Po prostopadłym podaniu Alana Patricka, Junior Moraes minął bramkarza Atalanty i trafił do pustej bramki.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry Szachtar zdobył zwycięskiego gola. Po podaniu Dodo trzy punkty gościom zapewnił Manor Solomon.

Atalanta Bergamo – Szachtar Donieck 1:2 (1:1)

1:0 Zapata 28′
1:1 Junior Moraes 41′
1:2 Solomon 90+5′