Viktoria – Bayern: sześć goli w Pilznie, Bawarczycy z awansem [WIDEO]

Leon Goretzka

Bayern Monachium po świetnej pierwszej połowie w starciu z Viktorią Pilzno wygrał kolejne spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Bawarczycy pokonali czeski zespół (4:2) i z 12 punktami są liderami grupy C.

• Bayern Monachium bez większych kłopotów wywalczył awans do fazy pucharowej Champions League
  • Świetną partię przeciwko Viktorii Pilzno rozegrał Leon Goretzka, który zdobył dwie bramki
  • W tej edycji elitarnych rozgrywek niemiecki team wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania

Bayern Monachium zrobił swoje

Bayern Monachium przystępował do wtorkowego starcia, mogąc przypieczętować awans do kolejnej fazy rozgrywek. O pierwsze punkty walczyli z kolei zawodnicy Viktorii Pilzno.

W pierwszych trzech kwadransach meczu byliśmy świadkami popisu skuteczności mistrza Niemiec. Wynik spotkania został otwarty już w 10. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Sadio Mane. Niedługo później bramkę zdobył natomiast Thomas Mueller i Bayern prowadził 2:0.

Jeszcze przed przerwą dublet skompletował Leon Goretzka. Pomocnik monachijskiej ekipy pierwszego gola strzelił w 25. minucie, a bramkę na 4:0 zdobył w 35. minucie, popisując się efektowną podcinką.

Po przerwie gospodarze zaczęli gonić wynik. Efektem tego były gole Adama Vlkanovy i Jana Klimenta. Pierwszy zdobył bramkę po strzale sprzed pola karnego, a były napastnik Wisły Kraków wyróżnił się golem z lewej nogi.

Do końca zawodów rezultat już się nie zmienił i ekipa z Monachium mogła celebrować czwarte zwycięstwo w tej edycji elitarnych rozgrywek. Bayern jest jednocześnie pewny gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.