Piłkarze Manchesteru City obrażani w sieci po finale

Kyle Walker
Kyle Walker Pressfocus

Sky Sports donosi, że po przegranym finale Ligi Mistrzów z Chelsea dwaj piłkarze Manchesteru City, Raheem Sterling i Kyle Walker otrzymali obraźliwe komentarze ze strony kibiców. Cała sprawa może mieć znamiona rasizmu.

  • Liczba obraźliwych i rasistowskich komentarzy względem sportowców w sieci przybrała niespotykaną wcześniej skalę.
  • Część kibiców wyraziła swoją frustrację po przegranym przez Manchester City finale Ligi Mistrzów.
  • Obrażani byli między innymi Kyle Walker i Raheem Sterling, zawodnicy Manchesteru City.

Manchester City nie zdołał wygrać Ligi Mistrzów, a decydujący mecz w Porto zakończył się po myśli londyńskiej Chelsea (1:0). Sky Sports donosi, że po zauważeniu obraźliwych komentarzy względem Kyle’a Walkera i Raheema Sterlinga dziennikarze tej stacji skontaktowali się z samym Facebookiem.

Piłkarze łatwym celem frustratów

Nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie. Sterling obrażany był w sieci już przy innych okazjach. “Część komentarzy i facebookowych emoji może nosić znamiona rasizmu” – poinformowali dziennikarze.

Także Kyle Walker znajdował się wcześniej na celowniku niezadowolonych kibiców. Piłkarz Manchesteru City otrzymał obraźliwe wiadomości na Instagramie po wygranym finale Carabao Cup z Tottenhamem. “Kiedy to się wreszcie skończy?” – pytał wtedy zawodnik Manchesteru City.

Media informują, że liczba obraźliwych i rasistowskich komentarzy względem sportowców w sieci przybrała niespotykaną wcześniej skalę. Wcześniej w trakcie tego sezonu angielskie kluby przez paręnaście dni solidarnie bojkotowały media społecznościowe, by wyrazić swój sprzeciw wobec rasizmu i przemocy w Internecie.

Czytaj więcej: Guardiola krytykowany za swoje decyzje bronił swoich wyborów po finale z Chelsea

Komentarze