LM: Liverpool miał ciężary z mistrzem Holandii [WIDEO]

Liverpool - Ajax

Liverpool w jednym z ciekawszych wtorkowych meczów drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał u siebie Ajax (2:1). Bohaterem The Reds został Joel Matip, który w ostatnich fragmentach rywalizacji zdobył decydującą bramkę.

• Liverpool pokonał lidera Eredivisie na Anfield Road
  • The Reds wygrali dzięki trafieniom Momo salaha i Joela Matipa
  • Ekipa Juergena Kloppa wskoczyła na drugie miejsce w tabeli grupy A

Liverpool – Ajax: trzy punkty zostały na Anfield Road

Liverpool i Ajax w odmiennych nastrojach przystępowały do wtorkowej potyczki. Wicemistrzowie Premier League tydzień temu ulegli na wyjeździe Napoli (1:4). Tymczasem ekipa z Eredivisie okazała się lepsza od Rangersów (4:0). W każdym razie zapowiadała się ciekawa batalia na Anfield Road.

Genialne widowisko miało miejsce w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji z udziałem ekip z Anglii i Holandii. The Reds wynik spotkania otworzyli już w 17. minucie. Mohamed Salah wykorzystał sytuację oko w oko z bramkarzem rywali.

Liverpool miał jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie prowadzenie, ale na przerwę ostatecznie udał się z remisem, bo w 27. minucie Mohammed Kudus doprowadził do wyrównania, popisując się celnym strzałem pod poprzeczkę.

Jeszcze przed przerwą angielski team miał co najmniej dwie okazje na strzelenie gola, ale kapitalnie między słupkami Ajaxu spisał się Remko Pasveer. holender poradził sobie z próbami Virgila Van Dijka oraz Trenta Alexandra-Arnolda i wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie już tak wielu sytuacji strzeleckich nie było. W każdym razie gospodarze tuż przed końcem meczu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Stało się tak dzięki bramce zdobytej przez Joela Matipa, który strzałem głową sprawił, że Liverpool wygrał 2:1.