Lewandowski kontuzjowany, nie zagra z Atletico Madryt

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie poleciał z resztą składu Bayernu Monachium na wyjazdowy mecz z Atletico Madryt. W spotkaniu Bawarczyków ze Stuttgartem (3:1) Polakowi odnowił się uraz mięśniowy.

Robert Lewandowski odniósł kontuzję w drugiej połowie meczu Polaków z Włochami w Lidze Narodów. Mimo urazu kapitan dokończył mecz, ale przeciwko Holandii zagrał już tylko 45 minut. Po powrocie do klubu wystąpił w ligowym pojedynku ze Stuttgartem, po którym uraz mięśniowy się odnowił.

Bayern Monachium ma bardzo komfortową sytuację w Lidze Mistrzów. Po czterech kolejkach Bawarczycy są już pewni awansu do fazy pucharowej, więc trener Hans-Dieter Flick postanowił nie ryzykować zdrowia swojego najbardziej bramkostrzelnego zawodnika i zostawił go w Niemczech. Jeżeli we wtorkowy wieczór Bayern nie przegra z Atletico wyżej niż 0:4, ma zapewnione pierwsze miejsce. Sytuacja Bawarczyków jest bardziej skomplikowana w Niemczech. Obrońcy tytułu pozostają liderem Bundesligi, ale drugi w tabeli RB Lipsk traci do nich zaledwie dwa punkty. Zdrowie Roberta Lewandowskiego jest dla niemieckiej drużyny o tyle ważne, że w najbliższą sobotę Bayern czeka bezpośredni pojedynek z podopiecznymi Juliana Nagelsmanna. W przypadku porażki z Lipskiem, monachijczycy stracą fotel lidera.

W ciągu miesiąca Bayern czeka łącznie sześć spotkań, więc Hans-Dieter Flick uznał, że lepiej dać odpocząć 32-letniemu snajperowi w mniej ważnym meczu Ligi Mistrzów. Przewiduje się, że na starcie z RB Lipsk Polak będzie już gotowy.