Dwóch kibiców Juventusu stanie przed sądem po meczu z PSG

PSG - Juventus
PressFocus Na zdjęciu: PSG - Juventus

Dwóch kibiców Juventusu stanie przed sądem w Paryżu za rasistowskie nadużycia i nazistowskie gesty po tym, jak czterech fanów bianconeirch zostało aresztowanych podczas wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów z PSG.

  • Czterech kibiców Juventusu zostało zatrzymanych po meczu w Paryżu
  • Dwóch z nich usłyszy zarzuty
  • Swoje postępowanie w tej sprawie wszczęła również UEFA

Czterech kibiców Juventusu aresztowanych

Incydenty zostały uchwycone przez jedną z kamer, podczas przegranego przez Juventus meczu z PSG na Parc des Princes. Osoby utożsamiające się z kibicami Starej Damy wykonywały małpie gesty i odgłosy, a także dopuściły się nazistowskich gestów, między innymi salutowania.

Według AFP aresztowano czterech kibiców Juve: trzy osoby dorosłe i jednego nieletniego, ale tylko dwóch stanie przed sądem. Zarzut dla jednej osoby to rasistowskie publiczne zniewagi, podczas gdy oskarżenia drugiego dotyczą nazistowskiego salutowania.

Trzecia osoba dorosła została zwolniona z powodu braku wystarczających dowodów potwierdzających winę, a małoletniemu zakazano wstępu na terytorium Francji na okres sześciu miesięcy.

Również UEFA wszczęła własne śledztwo w sprawie zachowania kibiców Juventusu w Paryżu. Nastąpiło to zaledwie kilka dni po tym, jak fani bianconerich zostali przyłapani na antysemickich okrzykach podczas zremisowanego meczu Serie A z Fiorentiną.

Zobacz również: Zalewski z kontuzją. Michniewicz może mieć problem

Komentarze