De Jong: Barcelona chciała, abyśmy wyeliminowali Real

Piłka Ligi Mistrzów 2018/19
Piłka Ligi Mistrzów 2018/19 fot. adidas

Pomocnik Ajaksu Amsterdam Frenkie de Jong ujawnił, że Barcelona poleciła mu, aby “postarał się wyeliminować Real Madryt” z Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Środkowy pomocnik, który od nowego sezonu będzie zawodnikiem Barcelony do której trafi za 86 milionów euro, we wtorkowy wieczór razem ze swoim obecnym zespołem Ajaksem Amsterdam będzie rywalizował na Santiago Bernabeu z Realem Madryt w ramach rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

– Kiedy podpisałem umowę z Barceloną, powiedzieli mi, żebym spróbował wyeliminować Real Madryt – powiedział De Jong. – Byłoby to dla nas na pewno fantastyczne osiągnięcie, które wywołałoby szok w światowej piłce i przywróciło Ajax w głowach wszystkich na najwyższy poziom piłki.

– Real jest oczywiście wielkim faworytem, szczególnie że wygrał mecz w Amsterdamie, a w ciągu ostatnich pięciu lat wygrywał te rozgrywki czterokrotnie – kontynuował.

– Wiemy, że będziemy musieli zagrać naszą grę, wiemy, że będziemy musieli wykorzystać swoje szanse, ale wierzymy w siebie. W Holandii każdy wierzy, że możemy awansować – dodał De Jong.

Komentarze