Conceicao: Ważna jest strategia

Szkoleniowiec FC Porto Sergio Conceicao mobilizuje swoich podopiecznych przed rewanżem z Romą w ramach 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Popularne Smoki w stolicy Włoch uległy tylko 1:2 i do awansu wystarczy im skromne zwycięstwo 1:0 przed własną publicznością.

– Musimy spróbować wygrać, ale bez niepotrzebnego pośpiechu – wyznał Sergio Conceicao cytowany przez Corriere dello Sport.

– Znamy ich mocne strony, mają trzeci najlepszy atak w Serie A i mają niezwykłych piłkarzy. To dobry zespół, więc równowaga będzie kluczowa – podkreślił Portugalczyk.

– Liczy się przede wszystkim zespół. Każdy mecz ma własną historię. Ważna jest strategia i kilka rozwiązań w zanadrzu, ale nie to jest decydujące. Najważniejsza jest praca całego zespołu. Musimy być skuteczni w ataku i obronie – stwierdził opiekun Smoków.

– Wszystko, co zostało powiedziane przed meczem, nie będzie się liczyć, gdy sędzia rozpocznie zawody gwizdkiem. Jesteśmy przygotowani na trudne spotkanie. Podczas meczu może się zdarzyć, że zmienimy strategię. Nikt nie ma jednak większej motywacji niż my, aby awansować do ćwierćfinału – dodał Sergio Conceicao.

Komentarze