Real wrócił na zwycięską ścieżkę. Gwiazdorskie trio nie zawiodło

Real Madryt ma komplet zwycięstw po trzech kolejkach Ligi Mistrzów. Carlo Ancelotti we wtorek poprowadził drużynę do wyjazdowej wygranej z Bragą 2:1.

Vinicius Junior
IMAGO Na zdjęciu: Vinicius Junior
  • Real Madryt nie zawiódł swoich kibiców
  • Carlo Ancelotti i spółka okazali się lepsi od Bragi w Lidze Mistrzów
  • Wicemistrz Hiszpanii pokonał Portugalczyków 2:1

Real poprawił sobie nastroje przed El Clasico

Liga Mistrzów to rozgrywki, w których Real Madryt czuje się kapitalnie. Królewscy po dwóch kolejkach tej edycji mieli komplet sześciu punktów. Szansą na powiększenie dorobku i poprawę humoru po remisie z Sevillą, była wyjazdowa konfrontacja z Bragą.

Do przerwy w Portugalii oglądaliśmy mecz, w którym Braga była aktywna w ofensywie, ale nie potrafiła trafić do siatki przeciwnika. Problemu z tym nie miał Real. Królewscy chwilę po kwadransie gry wygrywali 1:0. Piłkę Rodrygo wystawił Vinicius Junior.

W drugiej połowie Vinicius dorzucił drugą asystę. Tym razem z jego podania skorzystał Jude Bellingham, który pokonał golkipera uderzeniem w prawy róg bramki. Niedługo później Braga przeprowadziła składną akcję, która zakończyła się kontaktowym, ale i ostatnim tego dnia golem. Real zwyciężył 2:1, jest liderem grupy C, a do sobotniego El Clasico przystąpi w dobrym nastroju.