Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci fot. Grzegorz Wajda

Bonucci: Juventus znajduje się na dobrej drodze

Po zwycięstwie Juventusu nad Dynamem Kijów (3:0), głos zabrał Leonardo Bonucci, pełniący w trakcie meczu funkcję kapitana “Starej Damy”. Pomimo niezadowalających wyników w Serie A, Włoch uważa, że jego zespół znajduje się na dobrej drodze.

Czytaj dalej…

Juventus zapewnił już sobie awans z grupy G, a niewykluczone jest jeszcze zajęcie przez Włochów pierwszego miejsca. By tego dokonać, “Stara Dama” będzie musiała wygrać na Camp Nou wynikiem wyższym niż 2:0.

– To nie będzie łatwe zadanie, by strzelić Barcelonie trzy gole, ale damy z siebie wszystko. Wiemy, że to proces, przez który musimy przejść. Celem było zakwalifikowanie się do 1/8 finału i konkurowanie z “Dumą Katalonii” do końca o pierwszą lokatę, a więc go osiągnęliśmy. Teraz spróbujemy dokończyć dzieło – powiedział Bonucci.

Zwycięstwo nad Dynamem Kijów przyszło dla Juventusu po rozczarowującym remisie z Benevento (1:1).

– Myślę, że znajdujemy się na dobrej drodze, biorąc pod uwagę, że nie ma odpoczynku między spotkaniami, ani nie przeszliśmy normalnego presezonu, w trakcie którego nabralibyśmy treningowej rutyny, która jest niezbędna, kiedy jest tyle zmian zarówno na boisku, jak i na ławce rezerwowych. Z całym szacunkiem, ale nie powinniśmy tracić punktów z drużynami pokroju Benevento czy Crotone, ale wiemy, że na tej drodze jest mnóstwo kroków. Widzę u kolegów chęć rozwoju. Jeżeli spojrzymy na wszystkie wielkie kluby w Europie, każdy z nich w jakiś sposób cierpi – ocenił formę Juventusu środkowy obrońca.

Na koniec Włoch wypowiedział się na temat Cristiano Ronaldo, który w meczu z Dynamem zdobył swoją 750. bramkę w karierze.

– Wydaje się, że każdy mecz jest okazją do świętowania nowego rekordu Ronaldo! Świetnie brać udział w momentach tak niezwykłej kariery – docenił kolegę Bonucci.

Starcie o pierwsze miejsce w grupie G czeka Juventus we wtorek. Natomiast w sobotę “Stara Dama” podejmie u siebie w spotkaniu derbowym Torino.

Komentarze