Bayern był bezbłędny. Dokonał imponującej rzeczy

Piłkarze Bayernu
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Bayernu

Bayern Monachium pokonał u siebie 2:0 Inter Mediolan. Mistrz Niemiec fazę grupową Ligi Mistrzów skończył z kompletem punktów.

Mistrz Niemiec nie pozostawił złudzeń rywalowi

Mecze o przysłowiową pietruszkę to spotkania znienawidzone przez fanów. Taką potyczkę przed sobą mieli jednak piłkarze reprezentujący Bayern i Inter. Obie drużyny były już pewne awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Monachijczycy z pierwszego miejsca, a mediolańczycy z drugiego. W tej kwestii nic nie mogło się zmienić. Pozostało zatem mieć nadzieję, ze dwie świetnie punktujące ostatnio drużyny, postarają się zagrać na wysokim poziomie dla kibiców.

Pierwsza połowa meczu w Monachium musiała być bolesna dla Interu, który był tłem dla Bayernu. Mistrz Niemiec deklasował przedstawiciela Serie A. Do przerwy wynik nie oddawał jednak tej różnicy. Drużyna Juliana Nagelsmanna wygrywała bowiem tyko 1:0. Chwilę po upływie pół godziny gry, na listę strzelców wpisał się Benjamin Pavard. Gospodarze mieli korzystny wynik, więc po zmianie stron nie narzucili już tak intensywnego tempa. Nie przeszkodziło im to w podwyższeniu prowadzenia na 2:0. Bramkę w 72. minucie zdobył Eric Maxim Choupo-Moting i monachijczycy wygrali z mediolańczykami. Dzięki temu Bayern zakończył fazę grupową z kompletem sześciu zwycięstw.