Super-rezerwowy Marco Asensio, Hiszpan pobił rekord Ligi Mistrzów

Marco Asensio to najskuteczniejszy rezerwowy w historii Ligi Mistrzów. Prawoskrzydłowy we wczorajszym meczu z Chelsea strzelił swojego dziewiątego gola podnosząc się z ławki. Żaden inny piłkarz nie może pochwalić się takim osiągnięciem w tych rozgrywkach.

Marco Asensio
PressFocus Na zdjęciu: Marco Asensio
  • Marco Asensio przeszedł do historii Champions League
  • 27-latek to najskuteczniejszy rezerwowy w całej Lidze Mistrzów
  • Hiszpan dziewięć razy wpisywał się na listę strzelców zaczynając na ławce

Asensio z nietypowym rekordem, najlepszy rezerwowy w historii Ligi Mistrzów

Real Madryt wygrał 2:0 z Chelsea w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów i jest już o krok od kolejnego półfinału Champions League. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Marco Asensio, który pojawił się na boisku dopiero w 71. minucie.

Prawoskrzydłowy już trzy minuty później cieszył się z trafienia. Jak podaje “ESPN”, 27-latek tym samym został najskuteczniejszym rezerwowym w historii Ligi Mistrzów. Marco Asensio strzelił aż dziewięć goli w tych rozgrywkach wcześniej podnosząc się z ławki.

35-krotny reprezentant Hiszpanii łącznie ma na swoim koncie dwanaście bramek w Champions League. Umowa ofensywnego zawodnika z Królewskimi wygasa 30 czerwca 2023 roku, jednak trwają rozmowy nt. przedłużenia kontraktu.

Marco Asensio pokazuje Carlo Ancelottiemu, że jest bardzo przydatny, pomimo pełnienia funkcji rezerwowego. Bilans byłego piłkarza Mallorki w trwającym sezonie to dziewięć trafień oraz sześć asyst w trzydziestu ośmiu meczach.