Liga Konferencji Europy: strzeleckie festiwale we Florencji i w Londynie

Wyniki czwartkowych meczów 1/4 finału Ligi Konferencji Europy. 13 goli padło w czterech rewanżowych spotkaniach 1/4 finału Ligi Konferencji Europy. Poznaliśmy zatem wszystkich półfinalistów rozgrywek, wśród których niestety zabrakło przedstawiciela PKO Ekstraklasy.

West Ham United - Gent

Lech postawił się Fiorentinie, West Ham zabawił się z Gent

W jednym z pierwszych czwartkowych meczów przepustkę do półfinału Ligi Konferencji Europy wywalczyło AZ Alkmaar. Holenderski zespół najpierw odrobił stratę z pierwszego spotkania z Anderlechtem, zdobywając w trakcie 90 minut rywalizacji dwa gole. Następnie w konkursie rzutów karnych przekonująco wygrał z belgijską ekipą 4:1.

Lech Poznań postawił się w czwartkowym starciu Fiorentinie. Mimo że przedstawiciel Serie A w pierwszym spotkaniu z udziałem obu ekip wygrał wysoko (4:1), to w rewanżu polska drużyna postraszyła Fioletowych. W pewnym momencie prowadziła różnicą trzech goli. Fiorentina jednak się przebudziła i szybko wybiła Lechowi marzenia o awansie z głowy, aplikując mu dwa gole.

OGC Nice w jednym z ciekawszych czwartkowych starć mierzyło się z FC Basel. Szwajcarska ekipa w pierwszym spotkaniu zremisowała z Francuzami 2:2. Z kolei w rewanżu błyskawicznie, bo już w dziewiątej minucie francuski team wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Gaetana Laborde. W samej końcówce natomiast do wyrównania doprowadził Jean-Kevin Augustin. I do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej trafienie zaliczył Kasim Adams i awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczył team ze Szwajcarii.

Jednostronny przebieg miało natomiast w czwartkowy wieczór starcie w Londynie, w którym West Ham United mierzył się z Gent. Stołeczna ekipa urządziła sobie festiwal strzelecki, wygrywając zdecydowanie (4:1). Tym samym faworyci wywiązali się ze swoich ról.