Lech zagra przy zamkniętym dachu i na sztucznej murawie. “To nie może być naszą wymówką”

John van den Brom wziął udział w konferencji prasowej przed rewanżowym meczem Lecha Poznań z Djurgardens IF w 1/8 finału Ligi Konferencji. Szkoleniowiec Kolejorza zapowiedział, że jego zespół przybył do Sztokholmu, by dokończyć pracę rozpoczętą przy Bułgarskiej przed tygodniem.

John van den Brom
PressFocus Na zdjęciu: John van den Brom
  • Van den Brom wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Djurgardens
  • Szkoleniowiec odniósł się do sztucznej murawy i zamkniętego dachu na stadionie w Sztokholmie
  • Lech będzie bronił dwubramkowej zaliczki z pierwszego meczu

Van den Brom dał jasny sygnał przed meczem z Djurgardens

Lech Poznań udał się do Szwecji mając bardzo dobry rezultat z pierwszego spotkania. Kolejorz wygrał przed własną publicznością 2:0 po golach Milicia i Marchwińskiego, jednak taki wynik sprawił, że pojawiły się pytania o odpowiednie podejście do rewanżu zawodników van den Broma.

– Nie obawiam się o koncentrację piłkarzy. Oczywiście wiemy, w jakiej jesteśmy pozycji po pierwszym, bardzo dobrym w naszym wykonaniu meczu przy Bułgarskiej, ale ja już wtedy mówiłem, że to tak naprawdę dopiero pierwsza połowa tego dwumeczu. Teraz musimy dokończyć naszą pracę i taki mamy cel. Jesteśmy profesjonalistami i nie potrzeba tutaj dodatkowej motywacji – mówił podczas konferencji prasowej John van den Brom.

– Sztuczna murawa nie powinna mieć żadnego wpływu na naszą grę. Graliśmy już na niej w tym sezonie i mamy doświadczenie. Natomiast zamknięty dach będzie dla nas zupełnie czymś nowym. Trening przy pustych trybunach też z pewnością nie odzwierciedli meczu z udziałem kompletu publiczności. Chcę jednak podkreślić, że zamknięty dach czy sztuczna murawa nie może być dla nas wymówką. Musimy być przygotowani do warunków, jakie zastaniemy podczas meczu – dodał.

Początek rewanżowego starcia Djurgardens – Lech w czwartek o godzinie 18:45.

Zobacz również: Zwolnić niezwalnialnego trenera? Nierzadko wychodzi… na zdrowie

Komentarze