Liga Europy: Real Sociedad wywalczył awans, wstydliwa porażka Olympiakosu – podsumowanie 6. kolejki

Mikel Oyarzabal
Pressfocus Na zdjęciu: Mikel Oyarzabal

O godzinie 18:45 wystartowało osiem pojedynków Ligi Europy. Z grupy, w której była Legia Warszawa, awansowały Spartak Moskwa i Napoli. Tymczasem Real Sociedad wyrzucił PSV do Ligi Konferencji. Niespodziewanie Royal Antwerp na koniec grupowych zmagań odniósł pierwsze zwycięstwo. Tym samym wstydliwą porażkę zaliczył Olympiakos.

Baskowie grają dalej, Antwerpia w dobrym stylu pożegnała się z pucharami

Pierwsza połowa w San Sebastian była wyrównana. Momentami to PSV było bliżej strzelenia gola. Szczęście do Realu Sociedad uśmiechnęło się jednak przed przerwą. Wówczas sędzia wskazał na wapno, a rzut karny na bramkę zamienił Oyarzabal. Gospodarze wyszli zmotywowani na drugą połowę, ponieważ potencjalny remis niczego nie zapewniał hiszpańskiej ekipie. Niespodziewanie piłkarze z Eindhoven zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, co brutalnie wykorzystał Real Sociedad strzelając jeszcze dwa gole i awansował do fazy pucharowej z drugiego miejsca.

Natomiast Olympiakos pewny już awansu zaliczył wpadkę z najsłabszą drużyną w grupie. Royal Antwwerp wyszedł na prowadzenie już po siedmiu minutach i utrzymał korzystny rezultat do końca. Taki rezultat nie pomógł Belgom wywalczyć chociaż trzeciej lokaty, z kolei Grecy grają dalej i już w poniedziałek poznają swojego rywala w 1/16 finału.

Wyniki i gole 6. kolejki Ligi Europy (mecze o godzinie 18:45)

Real Sociedad – PSV 3:0 (1:0)