Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer fot. SPORT PICTURES

Solskjaer: Momentami graliśmy fantastycznie

Manchesterowi United nie udało się awansować do finału Ligi Europy. W niedzielnym półfinale, który odbył się w Kolonii, Czerwone Diabły przegrały 1:2 z Sevillą. Po zakończeniu spotkania, menedżer zespołu z Old Trafford, Ole Gunnar Solskjaer, żałował przede wszystkim niewykorzystanych przez jego drużynę sytuacji.

Czytaj dalej…

Manchester United prowadził w tym meczu już od dziewiątej minuty, kiedy rzut karny wykorzystał Bruno Fernandes. Sevilla zdołała jednak doprowadzić kilkanaście minut później do wyrównania za sprawą celnego uderzenia Suso. Czerwone Diabły długimi momentami przeważały w tym spotkaniu, ale nie potrafiły wykorzystać stwarzanych przez siebie sytuacji. Tymczasem Sevilla w 76. minucie zadała kolejny, jak się okazało decydujący cios. Bramkę na wagę zwycięstwa i awansu do finału zdobył dla hiszpańskiego zespołu Luuk De Jong.

– Wynik jest bardzo rozczarowujący. Nie jesteśmy zdruzgotani, ale bardzo trudno się z tym pogodzić, ponieważ czujemy, że momentami graliśmy fantastycznie, stwarzaliśmy sytuacje, tylko nie potrafiliśmy zdobyć bramek, na które zasługiwaliśmy. Uważam, że w pewnych okresach byliśmy po prostu świetni – mówił po meczu Solskjaer, cytowany przez Sky Sports.

– Dominowaliśmy długimi momentami, zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie, szczególnie na ich początku. Stwarzaliśmy sobie sytuacje i powinniśmy zdobyć bramki, ale nie mogę winić chłopaków – kontynuował menedżer Manchesteru United, który nie krył również rozczarowania sposobem, w jaki jego drużyna straciła rozstrzygającego gola. – To była frustrująca sytuacja – dodał.

Solskjaer zapowiada wzmocnienia zespołu

Norweski szkoleniowiec Czerwonych Diabłów myśli już także o kolejnym sezonie, w którym jego drużynie przyjdzie rywalizować na boiskach Ligi Mistrzów. Solskjaer oczekuje, że prowadzony przez niego zespół nadal będzie pracował jak do tej pory, ale zapowiada również dokonanie niezbędnych wzmocnień.

– Zawodnicy muszą ciągle się doskonalić. Robić to, co robili każdego dnia, czyli ciężko pracowaliśmy z odpowiednim nastawieniem i mentalnością. Musimy wzmocnić głębię składu, ponieważ czeka nas trudny sezon. Będziemy nadal naciskać i wymagać więcej od zawodników. Liga zaczyna się bardzo szybko, ale jednocześnie okno transferowe będzie otwarte dłużej. Musimy być więc dobrzy, mądrzy i sprytni – powiedział Solskjaer.

Komentarze