LE: Roma wypracowała solidną zaliczkę w Bradze

Edin Dzeko

AS Roma pokonała Sporting Braga 2:0 (1:0) w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Ekipa z Serie A wykonała tym samym milowy krok w kierunku awansu do 1/8 finału rozgrywek.

AS Roma w meczu z ekipą z Portugalii była postrzegana za faworyta. Rzymianie do starcia podchodzili, mogąc pochwalić się czterema zwycięstwami w ostatnich sześciu meczach w europejskich pucharach. Sporting miał jednak nadzieję na kontynuowanie passy bez porażki na swoim obiekcie, która trwałą od października minionego roku.

Spotkanie zaczęło się dla podopiecznych Paulo Fonseki bardzo dobrze. Już w piątej minucie gry na listę strzelców wpisał się Edin Dzeko. Bośniak wykorzystał podanie z boku boiska od Leonardo Spinazzoli, dostawiając nogę do zagranej piłki. Jednocześnie reprezentant Bośni i Hercegowiny zareagował najlepiej, jak mógł, grając bez opaski kapitana.

W kolejnych fragmentach rywalizacji gospodarze starali się zdobyć bramkę wyrównującą. Ostatecznie jednak bez efektu. Giallorossi mogli też podwyższyć prowadzenie. Pedro nawet w 37. minucie skierował piłkę do siatki. Hiszpan był jednak na pozycji spalonej i jego gol nie mógł zostać uznany. Tym samym do przerwy miał miejsce wynik 1:0 dla gości.

W drugiej połowie sytuacja Sportingu jeszcze bardziej się skomplikowała. Z powodu drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej kartki plac gry musiał opuścić Ricardo Esgaio. Druga kara była następstwem uderzenia łokciem jednego z rywali. Grę w przewadze rzymianie wykorzystali w 86. minucie, gdy Borja Mayoral popisał się mocnym uderzeniem pod poprzeczkę i Roma wygrała 2:0.