Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

Lopetegui: Zawsze wierzyliśmy w końcowy triumf

Sevilla FC w piątkowym finale Ligi Europy pokonała mediolański Inter 3:2 w meczu rozgrywanym na stadionie w Kolonii. Tymczasem po zakończeniu spotkania radości ze zwycięstwa nie krył opiekun teamu z Andaluzji, który uronił nawet łzy ze szczęścia.

Czytaj dalej…

Kluczowy dla losów rywalizacji był samobójczy gol tego, który rozpoczął strzelanie w finale rozgrywek, czyli Romelu Lukaku. Chociaż przedstawiciel Serie A w ostatnich fragmentach gry szukał wyrównania, to bez efektu. Tym samym ekipa z Lombardii była zmuszona opuścić plac gry na tarczy, a kolejny raz w ostatnich latach Ligę Europy zwyciężyła Sevilla.

Wiara niezachwiana

– Sevilla to świetny klub. Mam teraz nadzieję, że wszyscy kibice będą świętować ten sukces, zachowując oczywiście ostrożność w związku z panującą pandemią – mówił Julen Lopetegui po zakończeniu meczu cytowany przez BBC.

– To świetna drużyna. Piłkarze wierzą w to, co robią. Nawet gdybyśmy przegrali, to nadal kochałbym tych ludzi. Niemniej dzisiaj to my możemy zabrać trofeum ze sobą, w co zawsze wierzyliśmy – zaznaczył były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

W ostatnich dziewięciu latach Ligę Europy wygrywały zespoły z Anglii lub Hiszpanii. Sevilla triumfowała w tych rozgrywkach cztery razy, Chelsea FC i Atletico dwa, a jedno zwycięstwo zaliczyli przedstawiciele Manchesteru United. Ostatnią włoską drużyną, która wygrała tego typu rozgrywki, nazywane wcześniej Pucharem UEFA, była Parma w 1999 roku.

Komentarze