Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Grzegorz Wajda

LE: Mizeria Man Utd, zwycięski Emery

Unai Emery upodobał sobie rozgrywki Ligi Europy, w których prowadzone przez niego Sevilla, a teraz Arsenal wygrały łącznie 19 z 21 spotkań rozegranych u siebie. Na przeciwnym biegunie jest Manchester United, który pierwszy raz od 30 lat nie wygrał na wyjeździe dziesięć razy z rzędu.

Czytaj dalej…

Efektywnością imponuje za to Eintracht Frankfurt, który w tym sezonie w dziewięciu meczach obejmował prowadzenie i we wszystkich zwyciężał.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach Ligi Europy:

19/21 – menedżer Arsenalu Unai Emery wygrał 19 z 21 spotkań Ligi Europy na swoim stadionie, prowadząc Kanonierów i Sevillę (jeden remis i jedna porażka), w tym sześć ostatnich

1 – Wu Lei (Espanyol) został pierwszym Chińczykiem, który zdobył bramkę w europejskich pucharach

18 l & 107d – Gabriel Martinelli został najmłodszym zawodnikiem w historii Arsenalu, który zdobył dwie lub więcej bramki w jednym meczu europejskich pucharów

10 – Manchester United nie wygrał 10 wyjazdowych spotkań z rzędu we wszystkich rozgrywkach (cztery remisy i sześć porażek). Jest to najdłuższa taka seria Czerwonych Diabłów od 1989 roku (11)

10 – Ciro Immobile został pierwszym piłkarzem Lazio, który zdobył dziesięć lub więcej bramek w Lidze Europy

4 – Munir El Haddadi został pierwszym piłkarzem Sevilli, który miał udział przy przynajmniej jednym golu w czterech kolejnych meczach Ligi Europy (trzy gole i asysta)

9 – Eintracht Frankfurt jeszcze nie stracił w tym sezonie punktów w meczach, w których prowadził (dziewięć spotkań, dziewięć zwycięstw)

Komentarze