Krychowiak w swoim stylu skomentował grę Lewandowskiego i Szczęsnego w Lidze Europy

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Juventus i Barcelona zanotowały katastrofalną kampanię jesienną w Lidze Mistrzów. W jej wyniku na wiosnę zagrają w Lidze Europy. Kolegów z reprezentacji postanowił w żartobliwy sposób zaskoczyć Grzegorz Krychowiak, który triumfował w tych rozgrywkach w 2015 i 2016 roku.

  • FC Barcelona i Juventus liczyły na odniesienie sukcesu w Lidze Mistrzów, ale pożegnały się z nią już po fazie grupowej
  • Na wiosnę obaj giganci zagrają w Lidze Europy
  • Lewandowskiego i Szczęsnego postanowił zaczepić Grzegorz Krychowiak, który dwukrotnie triumfował w tych rozgrywkach

Krychowiak naśmiewa się z kolegów z reprezentacji, którzy zagrają w Lidze Europy

FC Barcelona i Juventus to dwa kluby, które zgotowały swoim kibicom najmniej przyjemne niespodzianki w trwającej edycji Ligi Mistrzów. Duma Katalonii przed sezonem zapowiadała nawet walkę o trofeum, a pożegnała się z rozgrywkami już po fazie grupowej. Ta sama historia spotkała Starą Damę, która uzbierała w sześciu meczach zaledwie trzy punkty.

Oznacza to, że obaj giganci zagrają na wiosnę w Lidze Europy. Ten fakt nie umknął Grzegorzowi Krychowiakowi, który zareagował nań w typowy dla siebie sposób.

Przypomnijmy, że polski pomocnik dwukrotnie triumfował w tych rozgrywkach w barwach Sevilli. Miało to miejsce w latach 2015 i 2016.

Dorobek Polaków z Barcelony i Juventusu w Lidze Europy

I rzeczywiście, dwaj wymienieni przez Krychowiaka gracze nie mają wielkiego doświadczenia w Lidze Europy. Robert Lewandowski rozegrał w niej sześć spotkań w kampanii 2010/2011. Zanotował wówczas bramkę i asystę dla Borussii Dortmund. Później, przez dwanaście kolejnych edycji – licząc wraz z obecną – występował już w Lidze Mistrzów. Z kolei Wojciech Szczęsny nigdy nie zagrał w meczu Ligi Europy. Jego AS Roma występowała w tych rozgrywkach w kampanii 2016/2017, ale w nich między słupkami stał Alisson Becker. Polak bronił w ważniejszej dla Giallorossich Serie A. Co ciekawe, największe doświadczenie w Lidze Europy ma trzeci rodak Krychowiaka, o którym jednak zapomniał w swoim poście. Arkadiusz Milik, obecnie napastnik Juventusu, przez lata rywalizował w tych mniej prestiżowych, europejskich rozgrywkach. Ma w nich na koncie 22 spotkania i dziesięć bramek.

Zarówno Stara Dama, jak i Blaugrana, poznają swoich rywali w 1/16 finału Ligi Europy już w najbliższy poniedziałek.

Czytaj więcej: Szczęsny: Juventus na koniec pokazał charakter.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze