Chuligański wybryk przed meczem Villarreal – Man Utd

Kibice Lechii Gdańsk
Kibice Lechii Gdańsk fot. PressFocus

Pseudokibice Lechii Gdańsk we wtorkowy wieczór zaatakowali angielskich fanów Manchesteru United, którzy przybyli do Polski na środowy finał Ligi Europy. Na Polsat Plus Arena Gdańsk piłkarze Czerwonych Diabłów zmierzą się z Villarreal. Tymczasem w cieniu tego wydarzenia doszło do skandalicznych wydarzeń w jednym z gdańskich pubów.

  • Dzisiaj wieczorem rozegrany zostanie mecz finałowy Ligi Europy pomiędzy Villarreal a Man Utd
  • Przed interesująco zapowiadającym się spotkaniem piłkarskim doszło do skandalicznych wydarzeń w jednym z gdańskich lokali
  • Grupa pseudokibiców Lechii Gdańsk zaatakowała angielskich kibiców

Finał Ligi Europy w cieniu skandalu

Pseudokibice Lechii Gdańsk podjęli decyzję o gorącym powitaniu fanów Manchesteru United, którzy zgromadzili się w jednym z gdańskich lokali. Szalikowcy Biało-zielonych zdemolowali miejsce spędzania wolnego czasu przez angielskich kibiców, zmuszając ich do ucieczki. Po całym zdarzeniu grupa polskich pseudokibiców zaczęła intonować hasła: “Oficjalni chuligani Lechia Gdańsk”, wyjaśniając jednocześnie w jednoznaczny sposób, kto stał za atakiem.

Warto zaznaczyć, że polscy kibice mają na pieńku z angielskimi od lat. W 2016 roku głośno było o tym, że fani z Anglii zdeptali polską flagę, co jest udokumentowane w wielu materiałach wideo dostępnych w sieci.

Warto natomiast nadmienić, że w trakcie dzisiejszego starcia z udziałem Villarreal i Man Utd na trybunach pojawią się kibice. Według obowiązujących aktualnie obostrzeń widzowie będą mogli wypełnić 25 procent pojemności stadionu.

Spotkanie pomiędzy Czerwonymi Diabłami a Żółtą Łodzią Podwodną odbędzie się o godzinie 21:00.

Czytaj więcej: Finał Ligi Europy: Villarreal – Manchester United. Zapowiedź, typy, kursy

Komentarze

Na temat “Chuligański wybryk przed meczem Villarreal – Man Utd