Arsenal osiągnął cel w Lidze Europy

Arsenal FC
PressFocus Na zdjęciu: Arsenal FC

Arsenal skromnie pokonał FC Zurich 1:0 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy i zajął pierwsze miejsce w grupie. Jedynego gola w tym spotkaniu na wagę trzech punktów zdobył Tierney.

• Arsenal wygrał z FC Zurich 1:0
  • Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Tierney
  • Kanonierzy na wiosnę zagrają w 1/8 finału Ligi Europy

Skromne zwycięstwo Arsenalu na zakończenie fazy grupowej

Arsenal przed spotkaniem z FC Zurich miał już zapewniony awans do kolejnej rundy Ligi Europy, jednak potrzebował zwycięstwa, aby zająć pierwsze miejsce w grupie i nie oglądać się na wynik meczu PSV Eindhoven – Bodo/Glimt.

Pierwsza połowa przebiegła pod zdecydowane dyktando Arsenalu, który zdominował rywala ze Szwajcarii w każdym elemencie gry. Kanonierzy przeważali w każdym elemencie gry, wykreowali sporo sytuacji bramkowych, ale byli dość nieskuteczni w swojej grze. Goście natomiast przez całą pierwszą połowę nie oddali nawet jednego celnego strzału.

Arsenal dopiął swego w 17. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Tierney. Jak się okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu, jednak dał dużo spokoju w grze londyńczyków, którzy mogli cieszyć się z pierwszej pozycji w grupie A Ligi Europy.

W drugiej połowie działo się bardzo niewiele. Kanonierzy pewnie kontrolowali grę, ale nie forsowali tempa. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, a obie drużyny oddały tylko po jednym celnym strzale.

Arsenal dzięki zwycięstwu zajął pierwsze miejsce w grupie wyprzedzając o dwa oczka PSV Eindhoven i na wiosnę zagra w 1/8 Ligi Europy.