Valencia czuje się urażona. Kontrowersyjne zdjęcia na gali Złotej Piłki

Vinicius Junior otrzymał nagrodę Socratesa za działalność charytatywną, w tym przede wszystkim walkę z rasizmem. Na gali Złotej Piłki 2023 wykorzystano kontrowersyjne zdjęcia, na których w dość niekorzystnym świetle przedstawiono Valencię. Hiszpański klub wydał w tej sprawie oświadczenie.

Vinicius Junior
Obserwuj nas w
IMAGO / Ivan Terron Na zdjęciu: Vinicius Junior
  • Vinicius Junior otrzymał nagrodę Socratesa za działania charytatywny i humanitarne
  • Na gali Złotej Piłki 2023 wykorzystano kontrowersyjne zdjęcia z udziałem klubu piłkarskiego Valencia
  • Hiszpanom nie spodobało się to i wydali w tej sprawie oświadczenie

Gala Złotej Piłki 2023. Valencia czuje się urażona wykorzystanymi zdjęciami

Vinicius Junior otrzymał nagrodę Socratesa, która jest przyznawana dla piłkarzy angażujących się w akcje charytatywne, humanitarne i społeczne. Brazylijczyk przede wszystkim toczy głośną walkę z rasizmem w Hiszpanii oraz pomaga dzieciom w swoim kraju.

– Dobry wieczór wszystkim, jestem bardzo szczęśliwy. Ta nagroda jest dla mnie wyjątkowa i cieszę się, że ją dostałem. Staram się pomagać każdemu, kto mieszka w podobnej okolicy Brazylii, gdzie kiedyś sam dorastałem – powiedział Vinicius Junior podczas ceremonii.

Przy prezentacji nagrody wykorzystano kontrowersyjne zdjęcia, które uderzyły w Valencię. Podczas jednego z meczów Realu Madryt na Estadio Mestalla doszło do rasistowskich incydentów.

Valencia CF ubolewa nad wykorzystaniem naszego wizerunku podczas gali Złotej Piłki i w związku z tym izolowanym zachowaniem, za którym Klub pilnie i zdecydowanie podjął działania, nakładając najsurowsze sankcje na zaangażowane osoby. Jeszcze raz stanowczo potępiamy rasizm, ale żądamy również największego szacunku dla naszych kibiców i naszego Klubu – napisała Valencia w oświadczeniu.

Zobacz także: Złota Piłka 2023. Pełne wyniki głosowania! [AKTUALIZACJA]

Czy organizatorzy Złotej Piłki przesadzili, wykorzystując to wideo?

Tak 30%
Nie 70%
174+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Komentarze