Xavi: nie atakowaliśmy dobrze, ale dobrze się broniliśmy

Piłkarze FC Barcelony
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony

FC Barcelona wygrała w niedzielę 1:0 z Getafe, jednak Xavi nie był zadowolony z postawy swojej drużyny. Na konferencji prasowej po spotkaniu przyznał, że Barca grała zbyt wolno i ospale.

  • Bez Roberta Lewandowskiego FC Barcelona męczyła się z Getafe
  • Gospodarzom udało się wygrać 1:0 dzięki bramce Pedriego
  • Xavi nie był zadowolony z postawy swojej drużyny

Kolejny bezbarwny mecz FC Barcelony

Zwycięstwo nad Getafe pozwoliło FC Barcelonie na zachowanie pozycji lidera tabeli La Liga. Nie był to jednak do końca udany występ drużyny, co też potwierdził na konferencji prasowej Xavi. Blaugrana długimi fragmentami nie miała kontroli nad spotkaniem, jednak dzięki bramce Pedriego odniosła zwycięstwo. 

– Uważam, że nie byliśmy dobrzy, nie atakowaliśmy dobrze. Dobrze się natomiast broniliśmy. Trudno jest atakować przy tak nisko ustawionej obronie, musimy się poprawić, ale zwycięstwo jest bardzo ważne. Zachowaliśmy czyste konto. Czuliśmy się zmęczeni psychicznie po Superpucharze, zapłaciliśmy za to. To ważne zwycięstwo, ale bez dobrej gry. Musimy być szczerzy. Byliśmy dobrzy bez piłki, ale nie generowaliśmy wielu okazji – stwierdził Xavi. 

– Czasem są takie momenty jak dzisiaj, kiedy nie wszystko ci wychodzi. Ale zespół wierzy, dobrze broni, wszyscy pracują w ramach kolektywu. To ważne, to pozytywy, które można wyciągnąć. Ale nie byliśmy dziś najlepsi w ataku, tak wygląda rzeczywistość – dodał. 

Barcę czeka teraz spotkanie w ćwierćfinale pucharu Króla przeciwko Realowi Sociedad. Później zmierzy się w lidze z Gironą.

Także u nas: Xavi zszokowany sytuacją Daniego Alvesa

Komentarze