Przełamanie Alaves, Valladolid bliżej spadku

Joselu
Pressfocus Na zdjęciu: Joselu

Alaves pokonało Valladolid 1:0 (0:0) w meczu 22. kolejki La Liga. Gospodarze przełamali zatem passę sześciu meczów w lidze hiszpańskiej bez zwycięstwa i oddalili się od strefy spadkowej. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Joselu.

W pierwszej połowie tego meczu niewiele się działo. Nieco dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Alaves, dlatego stworzyli trochę więcej okazji, których jednak i tak było bardzo mało. Żadna z drużyn nie oddała celnego strzału, dlatego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Mecz zupełnie się odmienił w drugiej połowie. Alaves stwarzało bardzo dużo okazji, a co najważniejsze, kilka z nich zakończyło się oddaniem celnego strzału. W 66. minucie wynik spotkania otworzył Joselu. Piłkę na skrzydło otrzymał wtedy Martin Aguirregabiria. Hiszpan dośrodkował futbolówkę do wspomnianego już napastnika, który uderzeniem z bardzo bliskiej odległości w kierunku dalszego słupka pokonał bezradnego Jordiego Masipa.

Gospodarze chcieli podwyższyć prowadzenie, ale bardzo dużo akcji kończyli niecelnymi uderzeniami. Jednak w 87. minucie udało im się wyprowadzić bardzo groźny atak. Wtedy to Edgar Mendez oddał obiecujący strzał głową po dośrodkowaniu, ale bardzo ładną interwencją popisał się Masip.

Końcowy wynik spotkania to 1:0. Alaves dzięki kompletowi punktów przełamało niechlubną passę sześciu kolejnych ligowych spotkań bez zwycięstwa. Dzięki triumfowi oddalili się na trzy punkty od strefy spadkowej.