La Liga: efektowny gol z woleja, Valencia kontynuuje dobrą serię, Atletico na zwycięskim szlaku – podsumowanie 29. kolejki

Antonio Puertas
PressFocus Na zdjęciu: Antonio Puertas

Wyniki 29. kolejki La Liga. W pierwszej sobotniej konfrontacji Alaves przegrało z Granadą 2:3. Ozdobą potyczki była bramka na 1:0 defensora gości Sergio Escudero, który kapitalnie huknął z woleja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie Elche okazało się słabsze od Valencii (0:1). Los Che są niepokonani w La Liga już od 20 lutego. W czwartym spotkaniu Vallecano podejmowało Atletico. Finalnie madrytczycy zwyciężyli 1:0. To piąta kolejna ligowa wiktoria Los Colchoneros. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców wszystkich bramek.

Emocje na Estadio Mendizorrotza, Valencia lepsza od Elche, Atletico z kompletem

W pierwszym meczu Deportivo Alaves grało z Granadą. Ekipa z Andaluzji okazała się skuteczniejsza w końcówce i pomimo problemów pokonała rywali 3:2. Następnie Elche mierzyło się z Valencią. Goście wyszli na prowadzenie w 50. minucie po trafieniu Goncalo Guedesa i nie oddali trzech oczek już do ostatniego gwizdka sędziego.

Osasuna grała na swoim terenie z Levante. Goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, ponieważ przegrali 1:3. W czwartym sobotnim spotkaniu Rayo podejmowało Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone zwyciężyli 1:0. Cztery minuty po zmianie stron prowadzenie madrytczykom dał Koke po pięknym podaniu od Joao Felixa. Jak się finalnie okazało, był to gol na wagę trzech oczek.