Real Madryt już po pilnym zebraniu zarządu. Komunikat ws. zarzutów postawionych FC Barcelonie

Real Madryt wyraził gotowość do udziału w postępowaniu przeciwko FC Barcelonie jako strona poszkodowana. Wszystko ma to związek z oskarżeniem Dumy Katalonii o korupcję w sporcie.

Florentino Perez
PressFocus Na zdjęciu: Florentino Perez
  • W Hiszpanii nie milkną echa afery z udziałem FC Barcelony
  • Duma Katalonii została oskarżona o korupcję w sporcie
  • Real Madryt wydał kolejny komunikat w tej sprawie

“Sprawa Negreiry” nabiera tempa, Real Madryt nie pozostaje obojętny

Real Madryt na niedzielę o godzinie 12:00 zwołał pilne zebranie zarządu, aby bliżej przyjrzeć się sytuacji w związku z tzw. “sprawą Negreiry”. Królewscy w oficjalnym komunikacie zaznaczyli, że nie wykluczają wystąpienia w procesie jako strona poszkodowana.

Przypomnijmy, że prokuratura oskarżyła FC Barcelonę o korupcję z powodu niejasnych płatności na rzecz byłego wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego Arbitrów – Jose Marii Enriqueza Negreiry.

Zarząd Realu Madryt na swoim dzisiejszym posiedzeniu zapoznał się z poważnymi zarzutami postawionymi przez barcelońską prokuraturę przeciwko FC Barcelonie, dwóm jej prezydentom Josepowi Marii Bartomeu i Sandro Rosellowi oraz byłym dyrektorom Albertowi Solerowi i Oscarowi Grau, na podstawie potencjalnych przestępstw, między innymi korupcji w sferze sportu, w kontekście relacji nawiązanych przez wspomniany klub z byłym wiceprezesem Komitetu Technicznego Sędziów, Jose Marią Enriquezem Negreirą – czytamy.

Real Madryt wyraża głębokie zaniepokojenie powagą faktów i potwierdza swoje pełne zaufanie do działań wymiaru sprawiedliwości oraz zgodził się, że w obronie swoich uzasadnionych interesów pojawi się w postępowaniu, gdy tylko sędzia otworzy je dla stron poszkodowanych – napisano w oficjalnym komunikacie Los Blancos nt. “sprawy Negreiry”.

  • Czytaj więcej:
Ważni piłkarze Realu Madryt wrócili do treningów
Karim Benzema

Benzema i Mendy gotowi na Liverpool, Alaba nie zagra W ostatnim czasie z urazami zmagali się Karim Benzema oraz Ferland Mendy. Carlo Ancelotti na konferencji prasowej potwierdził, że obaj zawodnicy powinni być dostępni na rewanżowe spotkanie Realu Madryt z Liverpoolem w 1/8 finału Champions League, a obecność Francuzów na ostatnim treningu tylko utwierdziła w przekonaniu

Czytaj dalej…

Komentarze