Legenda Realu Madryt wyrasta na następcę Ancelottiego?

Raul
Pressfocus Na zdjęciu: Raul

Raul, pracujący obecnie z młodzieżą Realu Madryt otrzymał kilka ofert posady szkoleniowca od zespołów z Premier League. Legenda Królewskich zdaniem dziennika Marca sukcesywnie je odrzuca i skupia się na rozwoju rzemiosła trenerskiego w Hiszpanii. Dziennikarze spekulują, że były napastnik może chcieć w przyszłości zastąpić na stanowisku Carlo Ancelottiego.

  • Raul od 2018 roku pracuje z młodzieżowymi drużynami Realu Madryt
  • Hiszpan otrzymał wiele oferty od europejskich klubów, ale postanowił zostać w Madrycie
  • Dziennikarze przewidują, że może on chcieć w przyszłości objąć posadę trenera Los Blancos

Raul pójdzie drogą Zindeine’a Zidane’a?

Raul od 2018 roku pracuje w młodzieżowych sekcjach Realu Madryt. Były napastnik Królewskich zakończył karierę w 2015 roku i dość szybko podjął decyzję o tym, że chciałby rozwijać się w kierunku piłkarskiego trenera. Praca Hiszpana w drużynie Realu Madryt Castilla jest bardzo doceniana, a on sam otrzymał już kilka ofert od europejskich zespołów. 

Zgodnie z doniesieniami dziennika Marca, Raul w ostatnich miesiącach odrzucił aż trzy propozycje posady szkoleniowca od Leeds United, Eintrachtu Frankfurt i Espanyolu. Mimo atrakcyjnych warunków zatrudnienia Hiszpan postanowił odrzucić każdą z nich i skupić się na dalszej pracy w Madrycie. Dziennikarze sugerują, że jego marzeniem jest objęcie w przyszłości posady trenera pierwszej drużyny Los Blancos.

Kontrakt Carlo Ancelottiego ważny jest do końca czerwca 2024 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie on przedłużony. Jeśli Raul dalej będzie się rozwijał jako trener, za dwa lata jego warsztat może być już na tyle bogaty, że zarząd Królewskich da mu szansę na stanowisku szkoleniowca. W przeszłości taką samą drogą poszedł Zinedine Zidane, który także zaczynał od rezerw Realu.

Zobacz też: Ancelotti o wzmocnieniach. “Zespół jest odpowiednio obsadzony”

Komentarze