Dembele w końcu dogadał się z Barceloną

Ousmane Dembele
Pressfocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Jak donosi na twitterze Matteo Moretto z Relevo, Ousmane Dembele dogadał się w końcu z FC Barcelona w sprawie nowego kontraktu. W przyszłym tygodniu, kataloński klub ma to oficjalnie ogłosić.

  • Nowa umowa francuskiego skrzydłowego obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024
  • Ousmane Dembele ma zarabiać 6,5 mln euro za sezon
  • Presję na zarządzie FCB, aby zatrzymać Ousmane Dembele miał wywierać sam Xavi Hernandez

Presja Xaviego przyniosła efekty

30 czerwca 2022 skończyła się umowa Ousmane Dembele z FC Barcelona. Mimo że kataloński klub pierwszą propozycje jej przedłużenia złożył francuskiemu skrzydłowemu już w grudniu 2020, otoczenie byłego gracza Borussii Dortmund nie mogło znaleźć porozumienia z włodarzami z Camp Nou. Wydawało się, że sytuacja uspokoiła się po udanej drugiej części sezonu 2021/2022 w wykonaniu 25-latka (aż 13 asyst). Tyle, że wówczas Dembele zapragnął transferu do PSG i wszystko wskazywało na to, że jego przygoda z Barceloną dobiegnie końca.

W międzyczasie jednak poważne zmiany nastąpiły również w Parku Książąt, gdzie z funkcji dyrektora sportowego został zwolniony Leonardo, który był wielkim orędownikiem talentu 27-krotnego reprezentanta Francji. Po jego odejściu, mistrzowie Francji przestali już wykazywać nim zainteresowanie. Dembele zatem został na lodzie, gdyż końca dobiegł również jego kontrakt z Barcą i od lipca został zatem wolnym zawodnikiem.

Matteo Moretto z portalu Relevo jednak donosi, że obie strony w końcu zakopały topór wojenny i Dembele podpisze na dniach nowy kontrakt z FCB. Nie jest to jednak nowa oferta, a złożona zawodnikowi już wcześniej. Francuz przedłuży umowę o dwa lata i zarabiać będzie 6,5 mln euro za sezon. Zdaniem Moretto, ogromna w tym zasługa Xaviego, który miał wywierać olbrzymią presję na zarząd, aby ten dał Dembele kolejną szansę.

Przeczytaj również: Zamieszanie wokół przyszłości Dembele. Barca się rozmyśliła?

Komentarze