“Benzema jest niezastąpiony w Realu Madryt”

Karim Benzema
fot. PressFocus Na zdjęciu: Karim Benzema

Real Madryt w najbliższy weekend zacznie rywalizację w La Liga. Trener Carlo Ancelotti ma plan, aby po raz pierwszy w karierze obronić mistrzowski tytuł w lidze hiszpańskiej. Jednocześnie włoski szkoleniowiec dał do zrozumienia, że dzisiaj Karim Benzema jest niezastąpiony w szeregach Los Blancos.

  • Real Madryt w środę tak naprawdę otwiera nowa kampanię bojem o Superpuchar Europy
  • Przed starciem z Eintrachtem Frankfurt opinią na temat Karima Benzemy wypowiedział się Carlo Anceloitti
  • Z jednej strony Włoch powiedział oczywistą oczywistość, ale z drugiej kolejny raz docenił Francuza

Ancelotti zachwycony Benzemą

Real Madryt w pierwszym meczu nowej kampanii zmierzy się z Almerią. Stołeczna ekipa po raz ostatni mierzyła się z tym zespołem dawno temu, bo w kwietniu 2015 roku. Wygrała wówczas przekonująco (3:0).

Trener Carlo Ancelotti cytowany przez Markę wypowiedział się natomiast na temat Karima Benzemy. Włoch nie szczędził pochwał w kierunku reprezentanta Francji.

– Mamy napastnika. Mamy ich dużo. Są Karim, Mariano, Hazard, Asensio, Rodrigo… – mówił Ancelotti.

Oczywiste jest, że jeśli najlepszy napastnik na świecie nie może grać, odbija się to na drużynie. Niemniej w tej chwili nie da się zastąpić Benzemy. Mamy w każdym razie alternatywne rozwiązania – zaznaczył trener Realu.

Królewscy mają zamiar wygrać wszystko, co się da w trakcie kampanii 2022/2023. Pierwsza okazja na trofeum już w środę wieczorem, gdy Real zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt w boju o Superpuchar Europy.

Czytaj więcej: Bonus 250 zł za zwycięstwo Realu z kodem GOAL

Komentarze