Barcelona – Getafe: trudny mecz Blaugrany, ale ostatecznie cel zrealizowany

Memphis Depay

FC Barcelona zwyciężyła w meczu trzeciej kolejki La Liga z Getafe 2:1. Podopieczni Ronalda Koemana zanotowali drugą wygraną w sezonie, dzięki czemu legitymują się bilansem siedmiu punktów na koncie.

Barcelona nie miała łatwo z Getafe

FC Barcelona po rozczarowującym remisie z Athletic Bilbao (1:1), miała nadzieję wrócić na zwycięski szlak w niedzielne popołudnie. Rywale dowodzeni przez Jose Miguela Gonzaleza nie zamierzali jednak ułatwiać zadania rywalom.

Pierwsza połowa rywalizacji toczonej na Camp Nou była ciekawa. Blaugrana błyskawicznie objęła prowadzenie po golu Sergi Roberto w drugiej minucie. Środkowy pomocnik wykorzystał podanie z boku boiska od Jordiego Alby i gospodarze prowadzili 1:0.

Getafe odpowiedziało natomiast w 19. minucie. Po koronkowo rozegranej akcji na listę strzelców wpisał się Sandro Ramirez. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Memphisa Depaya. Holender w 30. minucie znalazł sobie pozycję strzelecką, pokonując golkipera rywali po uderzeniu z prawej nogi. Do przerwy Barca prowadziła 2:1.

W drugiej połowie goście próbowali zaskoczyć rywali. Między innymi chrapkę na to, aby pokonać Marca-Andre ter Stegena, miał Jakub Jankto. Czech w 52. minucie uderzeniem z lewej nogi sprzed pola karnego miał zamiar zaskoczyć bramkarza Barcy. Ten jednak stanął na wysokości zadania. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i druga wiktoria Barcelony w sezonie stała się faktem.