Ancelotti poruszył wątek zmian w piłce nożnej. “Długie posiadanie piłki przestaje być modne”

Carlo Ancelotti
fot. PressFocus Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Real Madryt ma za sobą wygrane starcie z Celtikiem (4:0). Ogólnie w tej kampanii Królewscy są zespołem niepokonanym w ligowych zmaganiach. Tymczasem w rozmowie z hiszpańską Marką ciekawy temat związany ze zmianami w piłce nożnej poruszył trener Carlo Ancelotti.

  • Real Madryt w tym sezonie jest niepokonany
  • Trener Carlo Ancelotti w rozmowie z Marką opowiedział o stylu gry swojej drużyny
  • Włoch dał do zrozumienia, że długi posiadanie piłki powoli przestaje być modne w piłce nożnej

Piłka nożna zmienia się na naszych oczach

Real Madryt ma za sobą świetny sezon, w którym wygrał mistrzostwo La Liga i triumfował także w Lidze Mistrzów. Stołeczna ekipa nie chce się jednak tym zadowalać. Jednocześnie sternicy Królewskich liczą, że uda im się dorównać sukcesom z poprzedniej kampanii także w sezonie 2022/2023. Z kolei opiekun Królewskich odniósł się do zmian w piłce nożnej.

– Gol Hazarda przeciwko Celticowi zdarzył się, ponieważ staraliśmy się kontrolować grę piłką, ale to się rzadko zdarza – mówił Carlo Ancelotti cytowany przez Markę.

W dzisiejszych czasach strzelenie gola po 10 podaniach to rzadkość. Tak mówią statystyki. Mówi też, że teraz łatwiej jest zdobyć bramkę, używając mniej niż 10 podań – kontynuował Włoch.

– Piłka nożna zmienia się i staje się coraz prostsza, dzieje się tak w każdym kraju. Piłka nożna oparta na posiadaniu piłki nie jest dziś tak modna, jak kilka lat temu – przekonywał opiekun Los Blancos.

Real kolejne starcie rozegra w niedzielę, mierząc się z Mallorką. Mecz odbędzie się o godzinie 14:00.

Czytaj więcej: Real Madryt – Mallorca: typy, kursy, zapowiedź (11.09.2022)

Komentarze