Sousa zrezygnował z jednego zawodnika już przed meczem z Anglią!

Bartosz Slisz
Bartosz Slisz fot. PressFocus

Reprezentacja Polski dzisiaj wieczorem zmierzy się z Anglią w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej eliminacji do Mistrzostw Świata. Kadra meczowa Biało-czerwonych musi liczyć 23 zawodników. Tymczasem do Londynu udało się 24 zawodników. Wiadomo, z kogo Paulo Sousa na pewno nie skorzystać w dzisiejszym boju.

Anglia – Polska, Biało-czerwoni bez Lewandowskiego

Odnotujmy, że selekcjoner Paulo Sousa na zgrupowanie przed starciami z Węgrami, Andorą i Anglią wysłał powołania do 27 piłkarzy. Taki stan rzeczy miał zapewnić Portugalczykowi komfort pracy w przypadku nieprzewidywanych zdarzeń.

Większe pole manewru Paulo Sousy okazało się świetnym posunięcie. Z powodu pozytywnych wyników na obecność COVID-19 z gry wypadli: Łukasz Skorupski, Mateusz Klich, czy Kamil Piątkowski. Pierwsze w trybie awaryjnym zastąpił Karol Niemczycki. Ponadto z powodu kontuzji kolana zgrupowania reprezentacji Polski przedwcześnie zakończył Robert Lewandowski, który przerwa w grze ma wynieść mniej więcej cztery tygodnie.

Krychowiak pozbawił szans na ławkę rezerwowych legionistę

Jeszcze we wtorek na treningu na Wembley brała udział grupa 23 zawodników. Tym samym Bartosz Slisz mógł czuć się kadrowiczem w pełnym tego słowa znaczeniu, bo wygląda na to, że znajdzie się w kadrze meczowej na starcie z Synami Albionu.

W nocy do reszty reprezentantów Polski dołączył jednak Grzegorz Krychowiak, co sprawiło, że z jednego zawodnika selekcjoner Biało-czerwonych musiał zrezygnować. Wybór padł na 22-latka z Legii. Tymczasem w kadrze znalazło się miejsce dla Sebastiana Kowalczyka z Pogoni Szczecin.

Spotkanie pomiędzy Anglią a Polską rozpocznie się w środę o godzinie 20.45.

Komentarze