Skład na Anglię. Paulo Sousa ponownie zaskoczył

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Grzegorz Wajda

Poznaliśmy już na mecz Anglia – Polska skład Biało-Czerwonych. Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa ogłosił wyjściową jedenastkę, która powalczy o punkty w spotkaniu na Wembley, które rozpocznie się o godzinie 20:45. Nie brakuje w niej niespodzianek.

Skład Polski na mecz z Anglią

Paulo Sousa po raz kolejny zaskoczył przy obsadzie defensywy. Do podstawowej jedenastki wrócił bowiem Michał Helik, który na środku defensywy zagra u boku Kamila Glika i Jana Bednarka. W grze defensywnej pomagać będzie również Bartosz Bereszyński, który z grona obrońców będzie miał najwięcej zadań defensywnych.

Czytaj także: Skład Anglii na mecz z Polską

Duży znak zapytania przed meczem stał przy obsadzie środka pola. Pewniakiem do gry w podstawowym składzie był Grzegorz Krychowiak, ale sytuację skomplikował pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, który wyeliminował zawodnika z ostatnich treningów. Po uzyskaniu ujemnego wyniku w kolejnym teście i otrzymaniu zgody od UEFA Krychowiak dołączył do drużyny w Londynie. Ostatecznie Paulo Sousa zdecydował się postawić na niego w podstawowym składzie. Miejsce obok niego zajmie Jakub Moder. W drugiej linii od pierwszej minuty zobaczymy również Piotra Zielińskiego i Macieja Rybusa.

Robert Lewandowski nie zagra z Anglią. Niespodzianka w ataku

Szkoleniowiec polskiej reprezentacji Paulo Sousa był zmuszony dokonać kluczowej zmiany w podstawowym składzie w porównaniu do ostatnich spotkań z Węgrami i Andorą. Do swojej dyspozycji nie miał bowiem Roberta Lewandowskiego, który w niedzielę nabawił się poważnej kontuzji kolana. Wydawało się, że ciężar zdobywania bramek na Wembley spocznie na barkach Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika. W podstawowym składzie znalazł się jednak tylko pierwszy nich. Paulo Sousa zaskoczył i postawił również na Karola Świderskiego. Wspomagać będzie miał ich zapewne także już wspomniany Zieliński.

Polska: Wojciech Szczęsny – Kamil Glik, Michał Helik, Jan Bednarek – Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder, Maciej Rybus – Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Karol Świderski

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 31. marca 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze