Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz fot. ASInfo

Michniewicz: Nie zauważyłem dodatkowego stresu

– Wierzę w swoich zawodników. Dla nich to coś nowego i dla nas również jako sztabu szkoleniowego – wyznał Czesław Michniewicz dla oficjalnego serwisu reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

Biało-czerwoni w niedzielę zmierzą się z Belgią na początek zmagań w turnieju ME U-21, który rozpocznie się na Mapei Stadium – Citta del Tricolore w Reggio Emilia.

– Mamy olbrzymią satysfakcję, że możemy tutaj być. Ten turniej jest dla nas nagrodą. Nikt nie znalazł się tutaj przypadkowo – stwierdził opiekun Polaków.

– Nie zauważyłem jakiegoś dodatkowego stresu czy dziwnych zachowań zawodników. Mamy doświadczenie u kapitana Dawida Kownackiego, dla którego to już trzeci turniej. Wcześniej był na mistrzostwach Europy przed dwoma laty i później zagrał na mundialu w Rosji. Ma bardzo pozytywny wpływ na drużynę – podkreślił Michniewicz.

– Jestem przekonany, że wszystko będzie w porządku. Będą decydowały umiejętności, technika, taktyka, a nie presja. Ona na nas nie ciąży. Traktujemy ten turniej jak nagrodę i wyzwanie. Chcemy być zespołem, który przyjemnie się będzie oglądało – zapowiada selekcjoner Biało-czerwonych.

– Belgowie stanowią świetną drużynę, mają bardzo dobrego trenera i zawodników. Tak jak pozostałe zespoły na tym turnieju. Tutaj nikt nie znalazł się przypadkowo, bo przyjechali najlepsi. Zagramy z mocnym rywalem, który ma dużo atutów, ale my je też mamy. Skupiamy się przede wszystkim na sobie – dodał Michniewicz.

Komentarze