Pierwsze zwycięstwo Polaków na Euro U19. Trudna przeprawa podopiecznych Brosza

Reprezentacja Polski pokonała skromnie Maltę (2:0) w meczu grupowym Euro do lat 19. Gole dla podopiecznych trenera Brosza strzelili Igor Strzałek i Tomasz Pieńko. Biało-czerwoni musieli od 22. minuty radzić sobie w osłabieniu po tym, jak dwie żółte kartki obejrzał Wiktor Matyjewicz.

Igor Strzałek
PressFocus Na zdjęciu: Igor Strzałek
  • Reprezentacja Polski zdołała pokonać Maltę na mistrzostwach Europy do lat 19
  • Bramki zdobyli Igor Strzałek i Tomasz Pieńko
  • Biało-czerwoni po dwóch kolejkach mają na koncie trzy punkty – tyle samo, co drudzy Włosi

Euro U19: wymęczone zwycięstwo Polaków, wciąż są szanse na awans

W czwartek wieczorem reprezentacja Polski mierzyła się z Maltą w drugiej kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 19. Podopieczni Marcina Brosza byli faworytami tego starcia, ale niżej notowani rywale sprawili im mnóstwo problemów. Biało-czerwonym było tym trudniej, że już od 22. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Dwie żółte kartki w krótkim odstępie czasu obejrzał bowiem Wiktor Matyjewicz.

Mimo tego po zmianie stron Polacy zdołali wyjść na prowadzenie. W 59. minucie do siatki trafił Igor Strzałek. Chwilę później z boiska wyleciał Dylan Scicluna, przywracając liczebną równowagę. Na dziesięć minut przed końcem wynik podwyższył i zarazem ustalił wprowadzony z ławki Tomasz Pieńko.

Biało-czerwoni wciąż zależą od siebie, ale nie znajdują się w łatwej sytuacji. By awansować do fazy pucharowej muszą pokonać w niedzielę Włochów.