Polska - Ukraina
Polska - Ukraina fot. Grzegorz Wajda

Intensywny 2021 rok przed reprezentacją Polski

Reprezentacja Polski w środę przegrała na Stadionie Śląskim 1:2 z Holandią. Tym samym Biało-czerwoni zanotowali swoją premierową porażkę w “Kotle Czarownic” z Oranje w swoim ostatnim spotkaniu w 2020 roku. Jak natomiast wyglądają plany reprezentacji Polski na 2021 rok? Swój pierwszy mecz po Nowym Roku podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają w drugiej połowie marca.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Polski przed mistrzostwami Europy może rozegrać pięć spotkań, w tym trzy mecze w ramach eliminacji do mistrzostw świata i dwa spotkania kontrolne tuż przed startem Euro.

W pierwszym kwartale przyszłego roku Biało-czerwoni zaczną walkę o przepustkę do gry na mistrzostwa świata w Katarze, które są zaplanowane na listopad-grudzień 2022 roku. Na dzisiaj nieznani są jednak przeciwnicy reprezentacji Polski. Tych mamy poznać w trakcie losowania grup eliminacyjnych do mistrzostw świata, co będzie miało miejsce w drugim tygodniu grudnia.

Reprezentacja Polski na kilkumiesięcznej pauzie

Wiadomo już jednak dzisiaj, że swój pierwszy mecz w 2021 roku reprezentacja Polski rozegra 24 lub 25 marca. Kolejne terminy, w których zaplanowane są bardzo ważne dla Biało-czerwonych spotkania to: 27-28.03 oraz 30-31.03.

Przed mistrzostwami Europy reprezentacja dowodzona przez Jerzego Brzęczka będzie miała tylko dwa wolne terminy na rozegranie spotkań towarzyskich. Rywale na razie nie są znani, ale można przypuszczać, że przedstawiciele PZPN-u analizują już potencjalnych przeciwników.

Imprezą roku mistrzostwa Europy

Na samym Euro na dzisiaj Biało-czerwoni mogą być pewni rozegrania trzech meczów, kolejno ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca). Gdzie będą rozegrane poszczególne spotkania> Czas pokaże. Aktualny scenariusz zakłada, że mistrzostwa Europy mają być rozegrane w 12 krajach. Niewykluczone jednak, że turniej ostatecznie odbędzie się w jednym kraju, na co wpływ może mieć sytuacja pandemiczna.

Po mistrzostwach Europy zawodnicy reprezentacji Polski rozegrają jeszcze siedem spotkań. Przede wszystkim “Orły Brzęczka” mają rozegrać mecze w ramach eliminacji do mistrzostw świata, ale w planach są też spotkania towarzyskie.

Intensywny finisz

Od 30 sierpnia do 8 września przyszłego roku Biało-czerwoni mogą rozegrać trzy mecze. Dwa terminy na spotkania międzypaństwowe są zarezerwowane między 4 a 12 października przyszłego roku. Podobnie wygląda sytuacja z kolejnym miesiącem 2021 roku, gdy drużyny narodowe mają rozegrać swoje mecze między 8 a 16 listopada.

Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że reprezentacja Polski w przyszłym roku może rozegrać 15 meczów. Jeśli jednak Biało-czerwoni wyjdą z grupy w trakcie mistrzostwo Europy, to oczywiście tych spotkań będzie więcej, w co mocno wierzymy.

Komentarze