Twitter po meczu Polska – Andora, czyli wyprawa do lasu bez mapy

Polska - Andora
Polska - Andora fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Polski pokonała 3:0 (1:0) Andorę w spotkaniu drugiej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata. Wiadomo, że za styl w piłce nożnej żadnych dodatkowych punktów drużyny nie otrzymują. Mimo wszystko szkoda, że Biało-czerwoni na tle outsidera grupy I nie pokazali się z lepszej strony. Błędów Polacy nie popełniali, ale zabrakło bonusu w postaci efektywnych zagrań, co miało na przykład miejsce w przypadku Szwedów z Kosowem. Poniżej prezentujemy to, jak spotkanie na Twitterze oceniali dziennikarze i piłkarscy eksperci.

Reprezentacja Polski zagrała w niedzielny wieczór z kilkoma zmianami w wyjściowym składzie. Przede wszystkim w defensywie zagrali Kamil Glik i Kamil Piątkowski. Tymczasem w ataku obok Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milik znalazł się również Krzysztof Piątek.

Mariusz Bielski (2×45.info)

Marcin Gazda (Eleven Sports)

Adam Godlewski (LegalniBukmacherzy.pl)

Michał Pol (Kanał Sportowy)

Wojciech Kowalczyk (były reprezentant Polski)

Relacja z meczu Polska – Andora

Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip to absolutna dominacja Biało-czerwonych, ale innego scenariusza nikt się nie spodziewał. Zawiodła jednak skuteczność polskich piłkarzy. Zabrakło też efektownych zagrań i różnorodności w konstruowaniu akcji, co powinno być na porządku dziennym w meczach z zespołami teoretycznie słabszymi.

Michał Kołodziejczyk (Canal+)

Maciej Kruk (Eleven Sports)

Przemysław Michalak (Weszlo.com)

Najbardziej rzucającym się w oczy pomysłem na grę podopiecznych Paulo Sousy była gra, skupiająca się na dośrodkowaniach z boku boiska. Trudno było znaleźć inne pomysły na grę polskiego zespołu w ofensywie.

Bartosz Adamski (2×45.info)

Szymon Janczyk (Weszlo.com)

Rafał Musioł (Dziennik Zachodni)

Marek Wawrzynowski (WP SportoweFakty)

Krzysztof Stanowski (Weszlo.com)

Mateusz Święcici (Eleven Sports)

Komentarze