Henning Berg
Henning Berg fot. Rafał Rusek

Ćwiąkała wskazuje kandydata na następcę Brzęczka

Tomasz Ćwiąkała jest jedną z tych osób, która ma jasne zdanie na temat selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Dziennikarz Canal+ w swoim ostatnim materiale na kanale na swoim kanale na portalu YouTube przedstawił nawet ciekawą kandydaturę do zastąpienia byłego trenera Wisły Płock.

Czytaj dalej…

Tomasz Ćwiąkała pozwolił sobie na krytykę selekcjonera Biało-czerwonych, przekonując, że reprezentacja pod jego batutą nie robi postępów. Popularny dziennikarz zaznacza wręcz, że zespół stoi w miejscu.

– Widzimy, że reprezentacja absolutnie nie robi postępu. Raczej stoi. Żadnego rozwoju nie dostrzegamy. Mecz z Włochami to była absolutna klęska, odarcie ze złudzeń – mówił szczery do bólu “Ćwiąki”.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski w listopadowych spotkaniach pokonała 2:0 Ukrainę. Z kolei w starciach z Włochami i Holandią schodziła z placu gry na tarczy. Squadra Azzurra pokonała Biało-czerwonych 2:0, z kolei Oranje zwyciężyli z “Orłami Brzęczka” 2:1.

– Uważam, że reprezentacja z tym selekcjonerem straciła rację bytu. Przyszedł czas na zmiany, by nie spalić eliminacji do mistrzostw świata. Jeśli kadra wygrywa, to pomimo tego selekcjonera – mówił Ćwiąkała.

Dziennikarz Canal+ wskazał kandydata do objęcia posady selekcjonera polskiej drużyny. Jest to trener dobrze znany kibicom Legii Warszawa. – Nie mam do niego 200-procentowego przekonania, Być może to nazwisko od “czapy”, ale jeśli jakaś lista zostałaby stworzona, to taki szkoleniowiec miałby wiele atutów. To Henning Berg – wskazał Ćwiąkała.

Odnotujmy, że już 7 grudnia będzie miało miejsce losowanie grup eliminacyjnych do mistrzostw świata. Swoje pierwsze mecze w ramach kwalifikacji do mundialu Biało-czerwoni zagrają w drugiej połowie marca.

Komentarze