Wzorowa postawa Polek z Greczynkami, Pajor i Kozak z golami [WIDEO]

Reprezentacja Polski kobiet pokonała Grecję (2:0) w meczu grupy trzeciej w Dywizji B w ramach Ligi Narodów UEFA. Zespół Niny Patalon pozostał niepokonany w rozgrywkach.

Ewa Pajor
  • Drużyna Niny Patalon nie zwalnia tempa
  • Reprezentantki Polski odniosły piąte zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów UEFA
  • Biało-czerwone wygrały rywalizację w grupie trzeciej w Dywizji B z 16 punktami

Polki z wygraną na koniec 2023 roku i z awansem do Dywizji A

Reprezentacja Polski kobiet w Lidze Narodów UEFA w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. Ekipa Niny Patalon nie przegrała do wtorkowego spotkania żadnego meczu w tych rozgrywkach. Biało-czerwone chciały kontynuować dobrą passę.

Rywalizacja z udziałem reprezentantek Polski i Grecji odbyła się na ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Jednocześnie zawodniczki obu drużyn testowały nową murawę, która została sprowadzona do Zagłębiowskiego Parku Sportowego z Węgier. Zielone boisko ma być w końcu handicapem dla Zagłębia Sosnowiec i Rakowa Częstochowa.

Pierwsze poważne ostrzeżenie Polki rywalkom zaserwowały w 24. minucie. W roli głównej wystąpił Kinga Kozak, która oddała strzał z obrębu pola karnego. Zabrakło jej jednak odrobiny szczęścia, bo piłka trafiła w poprzeczkę. Co nie udało się zawodniczce Glasgow City, wyszło Ewie Pajor. Kapitan Biało-czerwonych oddała strzał, po którym piłka wylądowała obok słupka. Do przerwy było 1:0 dla Polek.

W drugiej połowie Kozak podwyższyła prowadzenie. Było to jej drugie trafienie w drużynie narodowej w 16. występie. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i reprezentant Polski odniosły piąte zwycięstwo w grupie trzeciej Ligi Narodów UEFA, wygrywając z 16 punktami rywalizację w grupie trzeciej Dywizji B. Biało-czerwone wyprzedziły Serbki (10 oczek), Ukrainki (6 punktów) i Greczynki (3 oczka).