Johan Cruyff ArenA
Johan Cruyff ArenA fot. Rafał Rusek

Ajax rujnuje plany gigantów Premier League

Nicolas Tagliafico to zawodnik, którego mają na swoim celowniku przedstawiciele Premier League z Chelsea FC i Manchesterem City na czele. De Teelagraaf podaje natomiast, że władze AFC Ajaxu doszły do porozumienia z zawodnikiem w sprawie nowego kontraktu.

Czytaj dalej…

Nicolas Tagliafico ma umowę ważną do końca czerwca 2022 roku. Niemniej zawodnik miał już uzgodnić warunki z klubem z Holandii w sprawie przedłużenia kontraktu o kolejny rok, czyli Argentyńczyk miałby na jego mocy bronić barw teamu z Amsterdamu do końca czerwca 2023 roku.

Nowa umowa lewego defensora z Ajaxem ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu. Jednym z elementów nowego kontraktu ma być również punkt, który odwołuje się do tego, że Argentyńczyk będzie miał dokończyć sezon w Ajaxie. Ewentualnie latem przyszłego roku zawodnik będzie mógł spełnić swoje marzenie o dołączeniu do mocniejszej ekipy, jeśli tylko pojawia się atrakcyjna wszystkie strony oferta.

28-latek trafił do przedstawiciela Eredivisie w 2018 roku z Club Atletico Independiente za cztery miliony euro. Dzisiaj rynkowa wartość Tagliafico szacowana jest na 28 milionów euro. Zawodnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 11 meczach, notując w nich jedną asystę.

Komentarze